Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy drzewem roku zostanie okaz z Wisły?

Facebook Twitter

Trwa coroczny konkurs na Drzewo Roku organizowany przez Klub Gaja. Przez cały czerwiec, można zagłosować na jedno z 16 drzew z całej Polski, które biorą udział w plebiscycie. O tytuł walczą m.in. dęby, wiązy, lipa, topola, kasztan jadalny, cyprysik.

Wśród nominowanych do tytułu jest dzika czereśnia z Wisły, znajdująca się na grzbiecie Cieńkowa pomiędzy dolinami Malinki i Czarnego. Została przez jury zakwalifikowana do finału spośród blisko 150 zgłoszeń.

Tadeusz Papierzyński: Czereśnia z Wisły potocznie zwana przez nas magicznym drzewem liczy sobie około 100 lat. Ma 8 m wysokości a w obwodzie około 160 cm. Drzewo to znajduje się na popularnym rodzinnym szlaku, którym chętnie spacerują zarówno turyści, jak i mieszkańcy Wisły. Jest to miejsce, które zachwyca swoją atmosferą, każdy odwiedzający Cieńków nie wyobraża sobie przejść obojętnie obok tego magicznego drzewa. Legenda głosi, że każdy, kto szczerze pocałuje i obejmie ukochaną osobę pod tym 100-letnim drzewem, zazna na zawsze szczęścia w miłości.

– mówił Tadeusz Papierzyński z urzędu miasta w Wiśle. Na wiślańską, magiczną czereśnię głosować można na stronie www.drzeworoku.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj