Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czy jastrzębianie doczekają się miejskiego aquaparku?

Facebook Twitter

To temat, który wraca jak bumerang. I wróci znowu jesienią w czasie planowania wydatków na przyszły rok. Czy jastrzębianie doczekają się budowy obiektu? I co w ogóle sądzą na ten temat? Sprawdziliśmy, czy mieszkańcy Jastrzębia są zainteresowani powstaniem aquaparku.

Jastrzębianie marzą o aquaparku:

– usłyszała od mieszkańców Jastrzębia Monika Sokołowska. Temat na pewno będzie ponownie dyskutowany w magistracie – zapewnia Robert Cebula z jastrzębskiego urzędu miasta:

Temat aquaparku jest rozważany przez władze miasta. Problemem jest oczywiście lokalizacja. Szukamy takiego miejsca, w którym ten aquapark mógłby się znaleźć, ale także finansowanie… Aquapark to są bardzo duże koszty. Wiemy, że nie możemy liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych, więc całość musiałaby być finansowana ze środków budżetowych. Nie są to małe środki, więc ten temat na pewno będzie rozważany jesienią, przy tworzeniu budżetu na rok 2014.

A póki co do mieszkańcy mogą korzystać z krytej pływalni przy Zespole Szkół numer 2. Na basenie przy ulicy Harcerskiej trwają prace, które mają pomóc w uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie w czasie zbliżającego się roku szkolnego.

Były pewne zalecenia WOPR-u, między innymi, został zakupiony aparat do resuscytacji, a także pokój ratownika został przedzielony na dwie części. Została również naprawiona powierzchnia wokół niecki basenowej. Jest tam przewidziany jakiś większy remont, ale tutaj też są potrzebne bardzo duże środki na to i na pewno też to przy budżecie będzie rozważane. Myślimy, że jesienią basen znów będzie oddany do użytku, głównie dla uczniów Zespołu Szkół numer 6.

Tą decyzję będzie podejmował Sanepid.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj