Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Czy jesteście w stanie nam pomóc?” Przy Ogrodowskiego w Rybniku piece węglowe zdemontowane, nowego ogrzewania jeszcze nie ma

Facebook Twitter

"Marzniemy w mieszkaniach. Stare piece węglowe zostały usunięte, a nowego ogrzewania gazowego jeszcze nie mamy" - piszą do nas mieszkańcy familoków z ulicy Ogrodowskiego w Rybniku- Paruszowcu.

Trwa u nas termomodernizacja familoków, ale to ci się tutaj wyczynia, jest niepojęte. W połowie bloków nie ma jeszcze pieców gazowych ani rurek pociągniętych w mieszkaniach do ogrzewania gazowego o podłączeni gazowym z gazowni nie wspomnę, bo o tym to w ogóle można zapomnieć. Wszyscy marzniemy, a to nawet nie połowa prac. ZGM nie udzielają informacji, firmy nie mają materiałów, jedyne co wiadomo to tyle że czas mają przedłużony do końca października. Do tego czasu pozamarzamy, bo piece węglowe zostały usunięte.

– pisze w wiadomości do naszej redakcji jedna z mieszkanek osiedla.

Od kilku miesięcy trwa tam termomodernizacja familoków. Ocieplane są ściany zewnętrzne budynków, wymieniane okna, ma też zostać wymienione ogrzewanie. Na miejscu marznących mieszkańców odwiedził Arkadiusz Żabka:

Kiedy rozpocznie się montaż ogrzewania gazowego? O to będziemy pytać Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024