Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czy Krzysztof W. jest zdrowy czy powinien przebywać w izolacji?

Facebook Twitter

W Radio 90 zadajemy te pytania po decyzji Sądu Okręgowego w Gliwicach o wypuszczeniu na wolność ze szpitala psychiatrycznego mężczyzny, który 6 lat temu w Rybniku Boguszowicach strzelał z broni do swojej rodziny, sąsiadów, lekarzy pogotowia i policjantów.

Czy Krzysztof W. jest zdrowy, czy może przebywać na wolności, czy też powinien być izolowany od najbliższych i społeczeństwa? Krzysztof W. opuścił szpital psychiatryczny w Toszku, bo biegli uznali, że jest zdrowy. Tymczasem kilka dni później mężczyzna udał się do swojej rodziny w Boguszowicach i znowu zaczął jej grozić. Policja zatrzymała go i przewiozła ponownie do szpitala psychiatrycznego. Tym razem w Rybniku. Takiego scenariusza można było się spodziewać. Dlatego też prokuratura jeszcze przed zatrzymaniem mężczyzny wniosła zażalenie na decyzję sądu o zakończeniu leczenia Krzysztofa W.:

Zatrzymanie Krzysztofa W. i jego ponowne umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym tylko potwierdziło obawy prokuratury:

Jaki los czeka Krzysztofa W., zdecyduje Sąd Apelacyjny. A z Joanną Smorczewską rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2020