Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy laboratorium w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 będzie sprywatyzowane?

Facebook Twitter

Jak już Was informowaliśmy, rybnicki szpital szuka oszczędności. Te mają znaleźć ordynatorzy poszczególnych oddziałów. Za kilka tygodni mają przedstawić informacje na temat nowej dyrekcji lecznicy. Dotarła do nas nieoficjalna informacja na temat planowanej prywatyzacji laboratorium.

Rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku, Szymon Kędzierski zaprzecza, że ma dojść do tego, przyznaje jednak, że także laboratorium ma przygotować program naprawczy:

Nie ma takiego tematu, przynajmniej ja nie słyszałem. Nie było rozmów prowadzonych na ten temat, więc na ten moment takich planów nie ma.

Radio 90: Jak dzisiaj funkcjonuje laboratorium? Czy one będzie reorganizowane?

Póki co nie ma żadnych decyzji odnośnie jego reorganizacji. Pracownicy wszystkich oddziałów pracują nam tym, żeby usprawnić funkcjonowanie oddziałów, to samo dotyczy laboratorium.

Piotr Rajman, przewodniczący zakładowej Solidarności, wypowiada się w podobnym tonie. Jak mówi, prywatyzacji laboratorium w rybnickim szpitalu nie będzie:

Posiadam wiedzę i tą głębszą, zakulisową widzę co się odbywa, powiem jedną rzecz, naruszono pewne interesy pewnych grup, o których nie chce mówić, natomiast prywatyzacji laboratorium nie będzie, kierownik z tego co wiem zostaje, pediatria zostaje.

WSS nr 3 w Rybniku jest w trudnej sytuacji finansowej

– dodaje przewodniczący Rajman.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 maja 2021