Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy lądowanie na Księżycu to mistyfikacja? Sprawdzisz to 9 września w WCK

Facebook Twitter

Czy lądowanie na Księżycu to mistyfikacja? Sprawdzisz to 9 września podczas spotkania z Astrohuntersami, którzy zapraszają na niezwykłe wydarzenie z okazji 50. rocznicy lądowania ostatniej załogowej misji na Księżycu „50 lat Apollo 17”.

fot. wck.wodzislaw-slaski.pl

Wydarzenie zaczyna się o godz. 20.30 w WCK, gdzie będzie miała miejsce prelekcja multimedialna, podczas której w jasny i spektakularny sposób prześledzona zostanie niesamowita historia lądowania człowieka na Księżycu.

Przeprowadzimy księżycowe śledztwo, które wyjaśni, czy lądowanie na Księżycu faktycznie miało miejsce. Łącząc się zdalnie z serwerami specjalistycznej aparatury NASA (księżycową sondą LRO), poszukamy śladów aktywności astronautów na powierzchni srebrnego globu. W końcu, na skwerku WCK, za pomocą ogromnego teleskopu popatrzymy na dolinę Taurus-Littrow, dokładnie w to miejsce, gdzie stoi do dziś porzucony wrak lądownika Apollo

– piszą  organizatorzy.

Autorski program kosmicznego spotkania został przygotowany przez Centrum Edukacji Kosmicznej AstroLab wraz z Copernicus Center Press. Odpłatność za udział w wieczorze z gwiazdami to 30 zł.

Zapisy

Na wydarzenie obowiązują zapisy do 5 września. Informacji na temat spotkania udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej:

Wydarzenie odbędzie się pod warunkiem zebrania minimalnej liczby uczestników.

fot. wck.wodzislaw-slaski.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj