Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Czy majówka 2019 była bezpieczna na drogach?

Facebook Twitter

29-letnia kobieta zginęła w ten weekend w Harbutowicach. To jeden z tragicznych wypadków, do jakich doszło w majówkę w regionie. W sumie na trasach województwa śląskiego doszło do 59 wypadków, w których 7 osób zginęło, a 63 zostały ranne.

W piątek 3 maja, około godziny 6.00 rano na węźle drogowym w Harbutowicach, kierująca fiatem 29-latka nie zapanowała nad samochodem, zjechała z jezdni i uderzyła w bariery na drodze. Jak relacjonuje policja, samochód w wyniku uderzenia rozpadł się na dwie części, kobiety nie udało się uratować. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie prędkość, a kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą cieszyńscy śledczy.

Trwa też sprawdzanie dokładnych przyczyn tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło w sobotę (4.05.) wieczorem na Drodze Krajowej nr 81 w Orzeszu. Samochód osobowy z nieustalonych przyczyn wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Pojazd się zapalił, a kierującej nim kobiety nie udało się uratować. To 29-latka z powiatu mikołowskiego.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend- majowy weekend” zakończy się jutro (6.05.) o 6.00 rano. Jak dziś (5.05.) podała śląska policja, w majówkę na drogach naszego województwa doszło do 59 wypadków, w których 7 osób zginęło, a 63 zostały ranne. Było ponad 1,5 tysiąca kolizji, zatrzymano 176 pijanych kierowców. Czekamy na ostateczne dane z policyjnych statystyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2019