Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy mieszkańcy regionu chcą szczepić dzieci? Od dzisiaj mogą to robić dzieci od 5-11 lat

Facebook Twitter

145 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zarejestrowano dotąd na szczepienie przeciw COVID-19 – podał w czwartek (16.12.)rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. A czy mieszkańcy regionu chcą szczepić dzieci przeciwko Covid_19?

Dzisiaj (16.12.), od godz. 8 szczepienia dzieci 5-11 lat ruszyły. W tej chwili zaszczepione jest 170 dzieci, a z godziny na godzinę ta liczba rośnie

– wskazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Zauważył, że w niektórych województwach, w niektórych powiatach, na czwartek nie ma żadnych wolnych terminów, a punkty szczepień przygotowują nowe, na kolejne dni.

Andrusiewicz wskazał, że szczepionki przeciw COVID-19 przychodzą do Polski w opakowaniach po 100 dawek i początkowo, by nie opóźniać dystrybucji tak są wysyłane. Dodał, że z myślą o małych punktach szczepień, zdecydowano, iż od przyszłego tygodnia będzie możliwość wysyłki po 20 dawek.

Od poniedziałku szczepionki będą wysyłane po 20 dawek, w tej chwili w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trwa dzielenie szczepionek na mniejsze partie, także i te mniejsze punktu od nowego tygodnia będą mogły szczepić dzieci, mówimy głównie o powiatach i gminach wiejskich

– powiedział mediom Andrusiewicz.

Jak sprawdził Arkadiusz Żabka, zdania w tej kwestii są mocno podzielone:

Region nie jest wyjątkiem, jeżeli chodzi o chęć zaszczepienia najmłodszych. W całym kraju według badań blisko połowa rodziców póki co nie zamierza szczepić swoich dzieci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024