Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy można było uniknąć kolejek po wymazy? Spór na sesji powiatu wodzisławskiego

Facebook Twitter

Dlaczego nikt wcześniej w powiecie wodzisławskim nie przygotował się do uderzenia piątej fali? Czy nie można było przewidzieć, że będą gigantyczne kolejki do wymazów? Grzmiał na czwartkowej (27.01.) sesji Rady Powiatu radny były starosta, Ireneusz Serwotka.

Jak wiecie z wiadomości Radia 90, na terenie szpitali w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach gdzie działają punkty wymazów, ustawiały się ogromne kolejki do testów. Ludzie stali po kilka godzin, przy okazji blokując drogi dojazdowe do szpitali.

Po interwencji starostwa i szpitala w Narodowym Funduszu Zdrowia w Katowicach otrzymano zgodę, by od 1 lutego zaczął działać trzeci punkt wymazów w Nieboczowach:

Ireneusz Serwotka: Skoro od wielu tygodni naukowcy ale także przedstawiciele rządu przewidują, że będzie piąta fala, to jaki problem żeby się przygotować wcześniej? Dlaczego my zawsze robimy coś wspak. Nie musielibyśmy narzekać na tych niedobrych pacjentów, którzy stoją w kolejkach, różnymi sposobami starają się ten wymaz zrobić i dostać wynik. Ogarnijmy się. Jeżeli sobie rząd nie radzi, to bądźmy mądrzejsi tu na miejscu i przygotujmy się do niektórych rzeczy, a nie dzisiaj dziwimy się, że ludzie ruszyli, bo chcą wymazy.

Jest pan oderwany od rzeczywistości

– komentował słowa radnego Ireneusza Serwotki starosta Leszek Bizoń:

Leszek Bizoń: Świadczy to tylko o tym, że żyje pan trochę oderwany od rzeczywistości. My możemy mieć chęci, możemy chcieć, możemy nawet zaangażować pieniądze wielkie i rezygnować z innych inwestycji na konto tego, tylko niestety władze które decydują o tym, nie zawsze nam pozwalają. My już od ponad tygodnia na ten temat rozmawiamy, tylko niektóre organizacje, które powinny być bardziej rzutkie i z dnia na dzień podejmować decyzje, no niestety tam jest duży bezład.

Przypomnijmy że zdecydowano o wydłużeniu godzin pracy punktów wymazów w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach, a od 1 lutego zacznie działać punkt wymazów w Nieboczowach. O problemie będziemy też rozmawiać w piątek (28.01.) z porannym gościem Radia 90 dyrektorem szpitala w Wodzisławiu, Krzysztofem Kowalikiem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023