Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Czy można się nauczyć przedsiębiorczości?

Facebook Twitter

20-go marca w Dniu Przedsiębiorczości w Radiu 90 pytamy: Czy można się nauczyć przedsiębiorczości, czy też trzeba się urodzić biznesmenem?

fot. moerschy / pixabay.com

Fachowcy nie mają wątpliwości że pewne cechy trzeba posiadać. To przede wszystkim pewność siebie czy otwartość na świat. Trzeba się pozbyć strachu że coś nam się nie uda. Nie wszyscy mają to w sobie – tłumaczy Ewelina Marszolik Polańczyk z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Rybniku:

Myślę, że bardzo często osoby się z tym rodzą z tymi predyspozycjami, albo to środowisko, w którym żyją, w którym się wychowują. Środowisko szkolne też tak potrafi rozwinąć umiejętności, że od tych najmłodszych lat jest co raz więcej tego.

Radio90: Czyli jak ktoś handluje w piaskownicy, albo na przysłowiowym trzepaku to z niego może wyrosnąć niezły biznesmen.

Często się tak zdarza, aczkolwiek w miarę rozwoju zdarzają się też sytuację, kiedy osoba się wycofuję i nie zawsze jest już na tyle odważna.

Radio90: Jakie to są cechy charakteru, które są niezbędne do tego, aby być przedsiębiorczym?

Pozbycie się tego strachu. Odwaga przede wszystkim bo to są bardzo często ryzykowne działania szczególnie przy zakładaniu, prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Gotowość do zmian to też jest bardzo ważna cecha. Nie można pozostać w miejscu.

Gdy już mamy w sobie te umiejętności to warto je rozwijać i nad nimi pracować. Poza tym nie każdy musi być biznesmenem :)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2020