Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy Mszana zdąży z wnioskiem o unijną dotację na remont ul. Wodzisławskiej?

Facebook Twitter

Niepokój w Mszanie po informacjach o przyspieszeniu terminu ogłoszenia konkursu na unijne dofinansowanie inwestycji drogowych w województwie śląskim. Pierwotnie miał to być koniec roku, tymczasem Zarząd Województwa Śląskiego planuje ogłosić konkurs z końcem października.

Wójt Mszany Mirosław Szymanek obawia się, że projektant przebudowy ulicy Wodzisławskiej i Zarząd Dróg Wojewódzkich nie zdążą złożyć wniosku. Radni gminy jednogłośnie na sesji zaapelowali do parlamentarzystów i samorządowców o wspólne lobbowanie na rzecz wydłużenia terminu składania wniosków w konkursie, by zrealizować ważną dla gminy i regionu inwestycję, jaką jest remont ulicy Wodzisławskiej:

Droga łącząca Wodzisław z Jastrzębiem, a przebiegająca przez Mszanę jest w fatalnym stanie i stwarza dla wszystkich zagrożenie  – podkreśla wójt Szymanek:

Dodajmy, że w ramach modernizacji drogi wojewódzkiej ma zostać również przebudowane jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w regionie pomiędzy ulicą Moszczeńską a Wodzisławską.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023