Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czy na ulicach Raciborza staną palmy?

Facebook Twitter

Zieleń Miejska w Opawie- w tym egzotyczne palmy- mają być inspiracją dla ulicy Długiej, to główny deptak w mieście, na którym trwa przebudowa.

fot.raciborz.pl

Opawa od lat szczyci się swoją zielenią miejską, między innymi właśnie egzotycznymi palmami wystawianymi na ulice latem.

Teraz stoją w szklarniach centrum ogrodniczego, należącego do samorządu, co osobiście sprawdził prezydent Dariusz Polowy w czasie wizyty w partnerskim mieście, poświęconej zieleni miejskiej.

Co można wykorzystać nad Odrą? Na pewno program zacieniania centrum miasta, o którym mówił primator Opawy Tomáš Navrátil, takie zacienianie roślinami przydałoby się nie tylko w Raciborzu, w wielu miastach region jest problem z brakiem cienia podczas upałów. Program zacieniania w Opawie, jest brany pod uwagę przy każdym remoncie i pracach ziemnych w obrębie centrum.

Jak mówił z kolei prezydent Polowy, wyzwaniem dla Raciborza jest zazielenienie ulicy Długiej. I to w miarę szybko. Oba samorządy wymieniły się doświadczeniami, chociaż to Opawa ma ich więcej. Temat nowego podejścia do urządzenia zieleni miejskiej Raciborza, z naciskiem na ulicę Długą, ma być teraz analizowany w Wydziale Komunalnym.

Zobacz zdjęcia nie tylko palm z opawskich szklarni, ale też rozkopana ulica Długa w Raciborzu:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj