Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy Racibórz i Racławice Śląskie znów połączą pociągi? Zapisz się na konsultacje

Facebook Twitter

W środę (3.10.) odbędą się konsultacje społeczne w formie online, w sprawie przywrócenia tej linii. Zaplanowano spotkanie informacyjne z mieszkańcami gmin powiatów głubczyckiego, prudnickiego, raciborskiego a także Raciborza, Głogówka, Głubczyc, Baborowa i Pietrowic Wielkich.

Na tej trasie połączenia pasażerskie zlikwidowano 21 lat temu, a ostatni pociąg towarowy pokonał tę trasę w czerwcu 2006 roku. W tym roku Urząd Marszałkowski w Opolu przystąpił do realizacji projektu, którego celem jest rewitalizacja linii między Raciborzem a Racławicami.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje w formie online odbędą się w środę 3 listopada 2021r. o godz. 16.30. Aby wziąć udział w konsultacjach, wystarczy przesłać informację o chęci uczestnictwa na adres mailowy konsultacje@bbf.pl do 2 listopada 2021 (wtorek).

Link do telekonferencji zostanie przesłany osobom w dniu 2 listopada (wtorek) wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.

Celem spotkania informacyjnego jest zebranie opinii, uwag oraz sugestii od mieszkańców dotyczących proponowanego połączenia kolejowego nr 177, 294 Racibórz – Racławice Śląskie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj