Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czy Rybnik jest gotowy do przeprowadzenia wyborów prezydenckich?

Facebook Twitter

"Jesteśmy przygotowani na wybory, koronawirus nie jest problemem" - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

W najbliższą niedzielę (28.06.) wybory prezydenckie:

Komisje są skompletowane, często w minimalnych składach. Zainteresowania gigantycznego nie było. Ale jesteśmy przygotowani, aby te wybory przeprowadzić.
Radio 90: Będą zabezpieczenia na miejscu, będą płyny dezynfekcyjne, maczka, rękawiczki obowiązkowo u każdego.
Tak, kwestia długopisów jednorazowych.
Radio 90: Mamy sobie przynieść długopisy, czy będą na miejscu?
Będą na miejscu, ale każdy może mieć swój, będzie bezpieczniej. Będzie szybciej, ale będę prosił o cierpliwość, ponieważ jest odpowiednia ilość osób, które mogą zmieścić się w pomieszczeniu. To nie będzie tak, że jakiś większy tłum będzie mógł wejść do lokalu. Przed lokalem, na świeżym powietrzu trzeba będzie trochę postać.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że głosowanie korespondencyjne może odbyć się w Rybniku. Tymczasem Minister Zdrowia rekomendował Marklowice, jako jedyną gminę w województwie śląskim, gdzie odbędzie się takie głosowanie.

To jest dla mnie eksperyment

– przyznał w porannej rozmowie prezydent Kuczera:

Patrząc na te wszystkie współczynniki, ile tam zachorowań, nie stawiałbym na Marklowice. Czasami mam wrażenie, że jest to eksperyment pod tytułem – ktoś chce sobie sprawdzić, czy te wybory korespondencyjne w ogóle są możliwe. Stąd mniejsza gmina, gdzie rzeczywiście jest jakiś odsetek zachorowań. Z punktu widzenia rozmowy z moimi pracownikami, to nic tylko współczuć organizacji tych korespondencyjnych. Myślę, że jest potężne zamieszanie i zobaczymy, jaki będzie tego efekt, jaka będzie frekwencja i czy wszyscy, którzy chcą, to będą mieli taką możliwość.

A cała poranna rozmowa z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj: Poranny gość Radia 90: Piotr Kuczera [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj