Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czy sądy wznowią normalną działalność?

Facebook Twitter

Od poniedziałku (25.05.) sądy mają rozpocząć normalną pracę. Do dziś (22.05.) odbywają się tylko sprawy pilne. Jednak nie wiadomo, czy stanie się tak we wszystkich placówkach.

Tak jest między innymi w Sądzie Rejonowym w Rybniku, w mieście gdzie sytuacja epidemiologiczna jest bardzo poważna. Do wczoraj odnotowano 550 zarażeń koronawirusem:

3 rozprawy będą w takim normalnym zakresie, tak jak się to odbywało w lutym i w pierwszej połowie marca. Myślę, że uwagi na sytuację w naszym mieście, będziemy musieli ograniczyć nadal ilość rozpraw.  Na chwilę obecną jeszcze trwają w tym temacie rozmowy z sędziami.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta jeszcze dzisiaj. Do tej pory rozprawy w rybnickim Sądzie Rejonowym odbywają się tylko w największej sali. Od poniedziałku (25.05.) rozprawy mają toczyć się we wszystkich z uwzględnieniem szczególnych środków bezpieczeństwa:

Wyposażyliśmy sędziów w przyłbice i maseczki – to jest oczywiste, natomiast na salach rozpraw będą płyny dezynfekujące i będą zamontowane przegrody, które będą chronić sędziów i pracujące tam osoby. Rozważamy jeszcze pleksi przy stołach dla świadków i dla obrońców, prokuratorów tudzież oskarżonych oczywiście.

A z Danutą Tyrakowską dyrektor Sądu Rejonowego w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj