Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy sale po Uniwersytecie Śląskim przejmie Politechnika?

Facebook Twitter

Uniwersytet Ekonomiczny i Politechnika Śląska będą miały pierwszeństwo w przejęciu pomieszczeń po odchodzącym z Rybnika Uniwersytecie Śląskim. Do końca czerwca władze Rybnika czekają na deklaracje tych uczelni.

Siłą rzeczy te uczelnie są już tradycyjnie związane z naszym miastem, na pewno poszerzenie ich oferty będzie dla miasta również bardzo ciekawe, więc jak gdyby te uczelnie są pierwszymi uczelniami, z którymi rozmawia miasto Rybnik. Po ich deklaracji na NIE dopiero inne uczelnie, które gdzieś tam już sygnalizują nam swoje zainteresowanie.

Jakie to są uczelnie? Tego Joanna Kryszczyszyn zastępca prezydenta Rybnika zdradzić nam nie chciała. Chcielibyśmy, aby absolwenci nowej uczelni mogli znaleźć pracę – mówił poranny gość Radia 90:

Wszelkie kierunki związane z informatyką, cybernetyką, inżynierskie kierunki, mają łatwość w znalezieniu pracy. Zresztą mówi się: bardzo trudno studiujesz, łatwo ci się pracuje, czy większe pieniądze zarabiasz. Na pewno te kierunki w tym wypadku będą mieć większe preferencje, co nie znaczy, że nie myślimy też o kierunkach uniwersyteckich, takie, które dają nam szerokie horyzonty a nie tak szybko ten człowiek znajduje prace w ciężkim przemyśle, który jest domeną jednak miasta Rybnika.

Według nieoficjalnych informacji budynkiem po Uniwersytecie Śląskim zainteresowany jest także Uniwersytet Opolski, Wrocławski oraz Śląska Akademia Medyczna. Niewykluczone jednak, że pomieszczenia po UŚ przejmie Politechnika Śląska, która w Rybniku działa obecnie w trzech budynkach: Centrum Kształcenia Inżynierów przy ulicy Kościuszki, w Zespole Szkół Technicznych oraz na kampusie przy Rudzkiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj