Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy salowe w innych szpitalach otrzymują dodatek covidowy?

Facebook Twitter

W Radiu 90 powracamy do problemu wypłaty dodatku covidowego dla salowych zatrudnionych nie przez szpital, ale firmę zewnętrzną. Tak jest między innymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Zgodnie z przepisami tylko personel medyczny zatrudniony przez szpital, ma prawo otrzymać 100% dodatkowej pensji. A jak wygląda sytuacja w innych szpitalach?

W wodzisławskim szpitalu dyrektor Krzysztof Kowalik nie zatrudnia salowych. Robi to firma zewnętrzna, mimo to zdecydował się na wypłatę dodatku covidowego dla tych osób sprzątających oddziały chorych na Covid-19:

My w stosunku do tych salowych, które pracują na oddziale covidowym podjęliśmy kroki, które pozwalają nam na to żeby w jakiś sposób im wynagrodzić tą ciężką pracę. Dyrekcja przyznała taki dodatek, który jest określony według naszych możliwości.

Krzysztof Kowalik

Wysokość dodatku w wodzisławskim szpitalu uzależniona jest od przepracowanych godzin na oddziale covidowym. Salowe w WSS nr 3 w Rybniku i w Szpitalu Śląskim w Cieszynie są zatrudnione przez szpitale, w związku z tym taki dodatek covidowy otrzymują zgodnie z obowiązującą ustawą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj