Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy śmieci zasypią szkoły? „Te kubły nie wystarczą nam na dwa tygodnie!”

Facebook Twitter

Tego obawiają się pracownicy placówek oświatowych, mając na uwadze fakt, że pojemniki do segregacji odpadów mają być opróżniane z częstotliwością co dwa tygodnie. W tej sprawie do naszej redakcji zadzwoniła pracownica jednej ze szkół w Rybniku.

Obawy są jak najbardziej uzasadnione. Do tej pory śmieci były wywożone co parę dni, a ogromne pojemniki na śmieci i tak były pełne.

Dzięki Bogu teraz są dwa miesiące wakacji, więc tych śmieci jest malutko i na razie dajemy sobie radę, ale jeśli zacznie się rok szkolny, to te kubły wystarczą nam na 2-3 dni i będą pełne, a wywóz jest dwa razy w miesiącu. Martwimy się, jak to będzie od września, bo dzieci dostają mleko, dzieci dostają warzywa, dzieci dostają w kartonikach soczki, te kubły są strasznie pełne, boję się tej koszmarnej ilości śmieci wyprodukowanych przez dzieci.

Czy spełni się „czarny scenariusz”, który rysuje nasza słuchaczka i śmieci zasypią szkoły? Wyjściem z tej sytuacji byłby częstszy wywóz zapełnionych pojemników na odpady. Sprawdziliśmy, czy jest to możliwe. Mówi pełnomocnik prezydenta Rybnika do spraw dróg i gospodarki komunalnej, Janusz Koper:

Jest szansa, Rada Miasta przyjęła taki regulamin, który umożliwia zwiększenie częstotliwości odbioru tych odpadów, natomiast to już będzie indywidualnie rozpatrywane (…).

Czy faktycznie będzie potrzeba częstszego wywozu śmieci z placówek oświatowych? Odpowiedź na to pytanie poznamy we wrześniu, gdy uczniowie wrócą do szkół.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024