Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czy tarcza antykryzysowa pomoże przedsiębiorcom?

Facebook Twitter

Tarcza antykryzysowa pomoże tylko części przedsiębiorcom, wielu będzie musiało zamknąć swoje interesy - mówi w rozmowie z Radiem 90 Gabriela Król prezes Żorskiej Izby Gospodarczej.

Tarcza to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem:

Niestety będzie gros przedsiębiorców takich, którzy będą musieli zamknąć swoje firmy, którzy zmierzą się z naprawdę bardzo ciężką sytuacją w nadchodzących miesiącach i którzy będą zmuszeni do zwalniania pracowników, bądź zamykania firm. Tak naprawdę na skraju zatracenia płynności finansowej stoją firmy zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże. Te duże na chwilę obecną, wiem o wielu zwolenianach pracowników.

Przykładów niedoskonałości tarczy antykryzysowej jest wiele. To między innymi limit 15 tysięcy złotych przychodu dla mikro przedsiębiorców powoduje, że niewielu z nich będzie mogło skorzystać z tej ustawy:

Myślę, że zupełnie inne zapisy tarczy antykryzysowej tak naprawdę wspomagające przedsiębiorców w większym stopniu. Ponieważ na chwilę obecną, bardzo niewiele, ze względu na obostrzenia, które się pojawiły, albo właściwie limity, bardzo niewielu przedsiębiorców będzie mogło realnie skorzystać z zapisów tej ustawy.

Zdaniem Gabrieli Król prezes Żorskiej Izby Gospodarczej ważna w tej sytuacji jest pomoc miasta. W większości to póki co zwolnienie czynszu z wynajmu lokali komunalnych czy ulgi podatkowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020