StartWiadomości Wiadomości dnia

Czy TIRy znikną z ulicy Katowickiej w Cieszynie? Mieszkańcy mają już dość

Pojawiła się jednak szansa, by organizacja ruchu została tam zmieniona, a TIRy zniknęły. Obecnie trwa przebudowa dwukilometrowego odcinka ul. Katowickiej, który został zamknięty dla ruchu. To szansa, by po zakończeniu prac zmieniono tam organizację ruchu. Problem jest, a my popieramy pomysł mieszkańców – mówi rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Ryszard Pacer:

Po wprowadzeniu opłat viaTOLL na drogach krajowych zrobiliśmy pomiary. W porównaniu z poprzednimi, okazało się, że ten przyrost ruchu ciężkich pojazdów był bardzo duży, rzędu kilkudziesięciu procent. Problem istnieje, my go dostrzegamy. Natomiast rzecz jest w kompetencjach marszałka, który jest władny wprowadzić zmiany w oznakowaniu. Jeżeli mieszkańcy złożą wniosek, (….) to on zostanie rozpatrzony. (…)

Przypomnijmy, że Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach jest zarządcą drogi, ale o organizacji ruchu w tym miejscu decyduje Urząd Marszałkowski. Mówi rzecznik urzędu, Witold Trólka:

Kwestia organizacji ruchu jest sprawą otwartą. Wiemy jakie są postulaty mieszkańców. W następnym tygodniu jest zaplanowane spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta w Cieszynie, a także innych gmin (…). Chodzi tutaj o techniczne rozmowy dotyczące tego typu zmian na drodze. (…)

Jeżeli uda się osiągnąć porozumienie w tej sprawie i pozostałe gminy zgodzą się na zmiany, opracowany zostanie ich projekt. Przypomnijmy, ze takie rozmowy toczyły się już w 2012 roku po wprowadzeniu opłaty viaTOLL, ale wtedy nie wszyscy zgodzili się na zmiany. Jeżeli teraz będzie zgoda, dobrym momentem na wprowadzenie nowej organizacji ruchu w tym miejscu będzie moment zakończenia prac i oddania drogi do użytku. To ma nastąpić jesienią tego roku.

O remoncie pisaliśmy TUTAJ.

Zostaw komentarz