Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy TIRy znikną z ulicy Katowickiej w Cieszynie? Mieszkańcy mają już dość

Facebook Twitter

Mówią, że są już zmęczeni przejeżdżającymi pod oknami ich domów samochodami ciężarowymi. Po wprowadzeniu systemu viaTOLL na DK81, kierowcy ciężkich pojazdów, by nie płacić za przejazd zaczęli wybierać właśnie ulicę Katowicką, czyli DW938.

Fot. zdw.katowice.pl

Pojawiła się jednak szansa, by organizacja ruchu została tam zmieniona, a TIRy zniknęły. Obecnie trwa przebudowa dwukilometrowego odcinka ul. Katowickiej, który został zamknięty dla ruchu. To szansa, by po zakończeniu prac zmieniono tam organizację ruchu. Problem jest, a my popieramy pomysł mieszkańców – mówi rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Ryszard Pacer:

Po wprowadzeniu opłat viaTOLL na drogach krajowych zrobiliśmy pomiary. W porównaniu z poprzednimi, okazało się, że ten przyrost ruchu ciężkich pojazdów był bardzo duży, rzędu kilkudziesięciu procent. Problem istnieje, my go dostrzegamy. Natomiast rzecz jest w kompetencjach marszałka, który jest władny wprowadzić zmiany w oznakowaniu. Jeżeli mieszkańcy złożą wniosek, (….) to on zostanie rozpatrzony. (…)

Przypomnijmy, że Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach jest zarządcą drogi, ale o organizacji ruchu w tym miejscu decyduje Urząd Marszałkowski. Mówi rzecznik urzędu, Witold Trólka:

Kwestia organizacji ruchu jest sprawą otwartą. Wiemy jakie są postulaty mieszkańców. W następnym tygodniu jest zaplanowane spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta w Cieszynie, a także innych gmin (…). Chodzi tutaj o techniczne rozmowy dotyczące tego typu zmian na drodze. (…)

Jeżeli uda się osiągnąć porozumienie w tej sprawie i pozostałe gminy zgodzą się na zmiany, opracowany zostanie ich projekt. Przypomnijmy, ze takie rozmowy toczyły się już w 2012 roku po wprowadzeniu opłaty viaTOLL, ale wtedy nie wszyscy zgodzili się na zmiany. Jeżeli teraz będzie zgoda, dobrym momentem na wprowadzenie nowej organizacji ruchu w tym miejscu będzie moment zakończenia prac i oddania drogi do użytku. To ma nastąpić jesienią tego roku.

O remoncie pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj