StartKultura

Czy w Chwałowicach ukryty jest skarb?

geo2
Co to jest geocaching? Tego dowiecie się  w trakcie weekendowych warsztatów, zaplanowanych na 16 i 17 lipca. Warsztaty odbywać się będą w sali Rady Dzielnicy Chwałowice, przy ul. 1 Maja 59, w godzinach od 10:00 do 16:00.

Organizatorzy zapewniają catering w postaci przerwy kawowej oraz materiały szkoleniowe. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są do piątku 15 lipca za pomocą formularza: TUTAJ!

Skrzynki geocache to nic innego jak małe pojemniki z różnymi przedmiotami, ukryte w przestrzeni publicznej, które mają na celu pokazanie jakiegoś atrakcyjnego miejsca, przybliżenia danej historii oraz dostarczenia radości z poszukiwania skarbów. Na terenie Chwałowic takich skrzynek jest już paręnaście, a  sam Rybnik posiada ich już ponad setkę.

Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się tego, jak założyć swoją pierwszą skrzynkę – tzw. geocache, gdzie takie skrzynki można schować, co w niej musi się znaleźć oraz jak należy przygotować jej opis.

– Tymi spotkaniami chcemy pokazać mieszkańcom, że ich miasto, a także poszczególne dzielnice posiadają ogromne bogactwo historyczne oraz architektoniczne. A za pomocą odpowiednich narzędzi może ono stać się warte odwiedzenia przez innych mieszkańców – opowiadają o idei projektu „Zmierz się z legendą” jego realizatorzy.

Informacje na temat planowanych wydarzeń oraz zapisów na warsztaty można znaleźć na Faceboooku: „Zmierz się z legendą”.

Projekt dofinansowany ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, organizowany we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną, Rybnicką Agencją Wydawniczą. Objęty patronatem Urzędu Miasta Rybnik.

Zostaw komentarz