Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy warto wybrać grupowe ubezpieczenie na życie [materiał partnera]

Facebook Twitter

Kwestia ubezpieczenia na życie jest bardzo ważna ze względu na ewentualne rekompensaty w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które mogą się wydarzyć.

Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, warto skorzystać z oferty i wybrać grupowe ubezpieczenie na życie, dzięki któremu w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub gdy zaskoczy nas poważne zachorowanie, kwota świadczeń będzie znacznie wyższa niż w przypadku ubezpieczeń indywidualnych, a składka miesięczna lub roczna w zależności od ustalonego na podstawie umowy ubezpieczenia okresu rozliczeniowego, będzie o wiele bardziej korzystna.

  • Grupowe ubezpieczenie na życie – pokrycie kosztów świadczeń opiekuńczych
  • Ubezpieczenie grupowe tylko dla pracownika?
  • Jak zapisać się do grupowego ubezpieczenia?

Grupowe ubezpieczenie na życie – pokrycie kosztów świadczeń opiekuńczych

Wybierając grupowe ubezpieczenie na życie na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/, mamy możliwość podpisania krótkoterminowej umowy z opcją jej przedłużania o kolejne okresy rozliczeniowe. Jest to znacznie krótsza forma zawarcia umowy ubezpieczenia, niż w przypadku indywidualnych ubezpieczeń na życie, gdzie okres świadczeń zobowiązuje się wypełniać przez wiele lat.

Ubezpieczenie grupowe dostępne najczęściej jest w miejscu pracy, gdzie pracodawca decyduje o podpisaniu z ubezpieczycielem korzystnej umowy, deklarującej procent pracowników, którzy będą korzystali z zaproponowanych świadczeń. Jest to doskonała forma, ponieważ my jako pracownik dostajemy gotową umowę do podpisania i oprócz zapoznania się z dostępnymi wariantami, podpisania umowy oraz opłacania comiesięcznych składek, które najczęściej są nam pobierane z pensji, zanim ona wpłynie na konto, nie musimy samodzielnie szukać odpowiedniego agenta ubezpieczeniowego, negocjować warunków umowy oraz pamiętać o ewentualnych zmianach, tym wszystkim za nas zajmuje się w tym przypadku pracodawca lub osoba odpowiedzialna z działu kadr i płac.

Podpisując grupowe ubezpieczenie mamy zapewnione kompleksowe ubezpieczenie zdrowia ubezpieczonego pracownika oraz pokrycie kosztów opieki np. rehabilitacji, zakupu sprzętu medycznego lub wypłacenie odszkodowania w przypadku udokumentowanej hospitalizacji trwającej dłużej niż określona liczba dni zawarta w umowie.

Warto również zaznaczyć, że w umowach często znajduje się zapis umożliwiający wypłatę świadczeń w wyniku narodzin dziecka. Jest to odgórnie ustalona kwota przez ubezpieczyciela uzależniona od wpłacanej składki.

Ubezpieczenie grupowe tylko dla pracownika?

Jednym z istotnych elementów ubezpieczeń grupowych, gwarantowanych przez zakład racy jest to, że w tej samej kwocie możemy ubezpieczyć naszego małżonka lub dziecko, dzięki czemu partner również będzie mógł korzystać z niższych składek, jednocześnie czerpiąc te same korzyści co pracownicy w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych objętych w umowie ubezpieczeniowej.

W przypadku ubezpieczenia grupowego wypłatę świadczenia może uzyskać każdy pracownik i osoba współubezpieczona opłacająca składki składające się na sumę ubezpieczenia.

Jak zapisać się do grupowego ubezpieczenia?

Aby skorzystać z dostępnych opcji ubezpieczeń grupowych, warto odwiedzić https://www.ubezpieczeniaonline.pl/nnw/0.html i skorzystać z darmowej porównywarki opcji ubezpieczeniowych, które nie tylko wyliczą składki należne co miesiąc, ale także pokażą jakiej wysokości korzyści możemy czerpać w przypadku wypadku komunikacyjnego, trwałego inwalidztwa czy innych zdarzeń objętych świadczeniami zapisanymi w umowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj