Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czy związki zawodowe podpiszą umowę z zarządem PGG? [WIDEO]

Facebook Twitter

Najprawdopodobniej podpiszemy dzisiaj porozumienie z zarządem Polskiej Grupy Górniczej - zdradził w porannej rozmowie w Radiu 90 Bogusław Hutek przewodniczący górniczej Solidarności w spółce. W Katowicach dziś (8.05.) o godzinie 9.00 rozpoczęło się spotkanie związkowców z władzami spółki.

Władze PGG chcą przez trzy miesiące ograniczyć wydobycie i tym samym obniżyć wynagrodzenie o 20 %. Związkowcy nie zgodzili się na te warunki, przedstawili swoją propozycję.

Na razie nie powstanie plan naprawczy dla spółki węglowej. Jednak dziś- jak zdradził przewodniczący Hutek- strona społeczna prawdopodobnie podpisze porozumie na krótszy okres czasu:

Najprawdopodobniej dzisiaj, ale nie chcę zdradzać, koledzy prosili, żebym nie zdradzał szczegółów naszej propozycji, ale najprawdopodobniej dzisiaj podpiszemy, pewnie na krótszy okres, ale też będziemy dalej oczekiwać, że strona przeciwna- właściciel i zarząd PGG pokażą nam ten plan restrukturyzacji. Potem będziemy dalej rozmawiać. My jesteśmy, wbrew temu co się mówi, odpowiedzialni za spółkę (…).

Kryzys branży górniczej trwa, pogrążył go koronawirus. Chcemy wiedzieć jak w tej sytuacji jak zachowa się Zarząd Polskiej Grupy Górniczej – mówi w Radiu 90 szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek:

W Polskiej Grupie Górniczej obecność koronawirusa potwierdzono dotąd u 384 pracowników. Kwarantanną objęto ponad 1500 osób. Trzy kopalnie: Jankowice, Murcki- Staszic i Sośnica wstrzymały produkcję, a we wszystkich zakładach na miesiąc wstrzymano prace przygotowawcze.

Zobacz całą rozmowę Arkadiusza Żabki z Bogusławem Hutkiem przewodniczącym górniczej Solidarności:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj