Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czym są ceramidy i do czego one służą? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Dbanie o naszą twarz jest czymś, o czym coraz bardziej się troszczymy, zwłaszcza z boomem na rutyny pielęgnacyjne. Jednak pomimo tego, że każdego ranka i wieczora nakładamy mnóstwo produktów, kremów i serum, aby nasza twarz była czysta, nawilżona i odżywiona, często nie wiemy dokładnie, co nakładamy na twarz i jaką funkcję pełni dany produkt. Jednym z tajemniczych składników kremów są ceramidy, który są bardzo często obecne w produktach kosmetycznych, ale czy naprawdę wiesz, czym one są?

fot. Pixabay

Kremy z ceramidami są obecne w prawie każdym domu, ponieważ składnik ten ma szereg korzyści nawilżających i ujędrniających skórę twarzy. Aby dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, w tym artykule opowiemy, czym są ceramidy i do czego wykorzystuje się je w kosmetyce.

Czym są ceramidy?

Choć ceramidy są obecne w większości kosmetyków do skóry, to prawda jest taka, że jest to składnik, który mamy naturalnie w swoim organizmie. Z grubsza można by go określić jako rodzaj naturalnego „cementu” w naszej skórze, który pozwala komórkom skleić się ze sobą i zachować elastyczność.

Z upływem czasu te międzykomórkowe lipidy są tracone, a wraz ze stratą spada elastyczność twarzy, zaznaczając dokuczliwe linie ekspresyjne i zmarszczki. Dlatego, ceramidy zaczęły być zawarte w produktach kosmetycznych, zapewniając dodatkowe wsparcie, co pozwala przywrócić witalność twarzy.

Zalety ceramidów dla skóry

Ceramidy to składnik, który nasz organizm produkuje naturalnie. Jednak wraz z upływem czasu, działaniem czynników zewnętrznych czy różnych warunków, może go ubywać, a skóra może na tym ucierpieć. Dlatego w świecie estetyki zaczęto je dodawać do kremów i stosować podczas zabiegów. Aby ocenić znaczenie ceramidów, oto kilka ich głównych zalet:

  • Naturalne działanie przeciwzapalne: ceramidy działają jako warstwa ochronna i kojąca w obrębie naszej skóry, a to oznacza, że jest ona zawsze odżywiona i nawilżona. Wszystko to sprawia, że w sytuacjach zaczerwienienia lub zapalenia spowodowanego zatrzymaniem płynów lub czynnikami zewnętrznymi, skóra działa ze swoją pełną mocą przeciwzapalną, przywracając twarzy odpowiedni ton.
  • Chronią i rewitalizują barierę skórną: ceramidy są rodzajem naturalnego „cementu” skóry i jeśli są dobrze ukonstytuowane w naszym organizmie, działają jako naturalna bariera przed czynnikami zewnętrznymi, brudem, zanieczyszczeniami i tłuszczem.
  • Promują nawilżenie skóry: nawilżona twarz to klucz do zachowania młodego i zdrowego wyglądu na dłużej. W tym celu ceramidy wnoszą istotny wkład, ponieważ sprzyjają właściwemu nawilżeniu i elastyczności skóry.
  • Zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się: fakt, że twarz jest nawilżona i ma jednolitą barierę ochronną, sprawia, że wygląda elastycznie i promiennie. Kolejną zaletą ceramidów jest to, że spowalniają starzenie się skóry i spowalniają pojawianie się zmarszczek i drobnych linii eksresyjnych.
  • Wzmacniają włosy: ceramidy mają nie tylko korzystny wpływ na skórę, ale także na włosy, czyniąc je znacznie bardziej elastycznymi i zapobiegając ich wypadaniu. Dodatkowo sprzyjają silniejszemu wzrostowi korzeni oraz zwiększa połysk i witalność włosów.
  • Zapobiegają wysuszeniu i łagodzą podrażnienia skóry: kolejnym skorelowanym działaniem ceramidów jest właśnie to, że w naturalny sposób łagodzą proces podrażnień i zaczerwienień. Jeśli więc masz jakiekolwiek otarcia lub reakcje, ten lipid ukoi ten obszar i zregeneruje go.

Do czego służą ceramidy w kosmetykach?

Wyjaśniliśmy już czym są ceramidy i jakie są ich główne korzyści dla naszej skóry. Jednak, mimo że już wiesz, w jakim stopniu pomaga ich naturalna produkcja, musisz jeszcze wiedzieć, do czego służą w świecie estetyki. Wraz z postępem w świecie medycyny estetycznej stwierdzono, że dodanie ceramidów do składników kremów nawilżających, maseczek i serum rewitalizujących dostępnych w Dr. Max sprzyja naprawie tkanek skóry, zapewniając dodatkowe nawilżenie, elastyczność i blask. Dlatego też, jeśli masz suchy lub mieszany typ skóry, albo skłonność do trądziku różowatego, kremy z tym lipidem mogą być ogromną pomocą w łagodzeniu i utrzymaniu nawilżenia i wyrównania kolorytu twarzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023