Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czym się kierować, wybierając ubezpieczenie na wakacje?

Facebook Twitter

Coraz więcej ludzi decyduje się wykupić ubezpieczenie na wakacje. Jeśli wybieramy się w podróż zorganizowaną przez biuro turystyczne, mamy je zapewnione w pakiecie, jednak nawet wtedy warto na własną rękę rozszerzyć zakres polisy, bo biura turystyczne zobowiązane są tylko do absolutnie podstawowej ochrony ubezpieczeniowej.

Dzięki wykupieniu solidnego ubezpieczenia będziemy mogli spokojnie relaksować się na urlopie, nie martwiąc o koszty związane z ewentualnym leczeniem. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia podróżnego oraz jak poznać jego koszt, korzystając z prostego w obsłudze kalkulatora ubezpieczeń. Dopasuj ubezpieczenie turystyczne do własnych potrzeb z pomocą kalkulatora.

Każdy ma swoje preferencje dotyczące spędzania wolnego czasu. Jedni lubią aktywny wypoczynek, inni leniwe leżenie na plaży. Dlatego niezwykle ważne jest, aby dopasować wykupywane ubezpieczenie do swoich potrzeb i planów. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na kwotę gwarantowaną – jest to wysokość, do której ubezpieczyciel pokrywa koszty związane z leczeniem. Przy wyjazdach do krajów europejskich zaleca się, by wynosiła przynajmniej 30000 euro.

Sprawdź też zakres ubezpieczenia. Dzięki niemu z jednej strony dowiesz się, jakiego rodzaju pomoc medyczna jest zapewniana, a z drugiej – jakie sytuacje są wyłączone z ubezpieczenia. Niektóre polisy mogą na przykład zapewniać nie tylko pokrycie kosztów leczenia szpitalnego, ale także wizyty u dentysty, ale nie jest to koniecznie uwzględniane w każdym ubezpieczeniu, dlatego należy to sprawdzić.

Jeśli chodzi o zakres rozumiany jako aktywności, podczas których ubezpieczenie obowiązuje, jest to bardzo ważna zmienna. Jeśli zamierzasz uprawiać sport, zwłaszcza sport wysokiego ryzyka, wtedy potrzebne ci będzie odpowiednio rozszerzone ubezpieczenie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Należy też sprawdzić OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, w których znajdziemy sytuacje wyjątkowe, w których ubezpieczyciel jest wyłączony z odpowiedzialności. Jakie mogą być to sytuacje? Na przykład gdy ubezpieczony znajduje się pod wpływem alkoholu czy narkotyków albo jeśli jego działania naruszają miejscowe prawo. Ze standardowego ubezpieczenia wyłączone jest też bierne uczestnictwo w aktach terroru, ale jeśli chcemy, większość towarzystw ubezpieczeniowych pozwala rozszerzyć zakres ochrony także o ten aspekt.

Warto też sprawdzić dodatkowe opcje przy ubezpieczeniu turystycznym, jak na przykład ubezpieczenie bagażu albo zwrot kosztów wycieczki, jeśli z ważnych powodów nie będziemy mogli wziąć w niej udziału.

Sprawdź, ile będzie cię to kosztowało! Tu znajdziesz kalkulator ubezpieczeń podróżnych. Kalkulator ubezpieczeń to prosta aplikacja, w której podajesz zmienne, od jakich zależy cena polisy. Chodzi między innymi o długość wyjazdu, miejsce wypoczynku czy ilość osób objętych polisą. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń szybko dowiesz się, jaki wydatek musisz ponieść oraz jakie masz opcje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj