Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czynna siłownia, otwarty stok – nie wszyscy stosują się do obostrzeń

Facebook Twitter

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie całego kraju wprowadzano kolejne ograniczenia. Od poniedziałku 28 grudnia, przez najbliższe trzy tygodnie obowiązuje między innymi zakaz handlu detalicznego w galeriach, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie. W związku z nowymi obostrzeniami policjanci sprawdzają, czy przedstawiciele poszczególnych branż przestrzegają prawa. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów.

Policjanci województwa śląskiego podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

Mundurowi z Jastrzębia-Zdroju przeprowadzili liczne kontrole obiektów, które powinny pozostać zamknięte w związku z pandemią koronawirusa i wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń. Podczas sprawdzania obiektów handlowych i klubów fitness w Jastrzębiu-Zdroju okazało się, że jedna z siłowni pozostała otwarta mimo zakazu. W trakcie policyjnych czynności wewnątrz znajdowało się około 30 osób. W związku z tą interwencją prowadzone są czynności wyjaśniające.

Do jednej z interwencji, podczas których doszło do złamania obostrzeń, doszło w Bytomiu. Podczas kontroli stoku przy ulicy Blachówka, okazało się, że obiekt pozostaje otwarty wbrew przepisom. Na jego terenie znajdowało się około stu osób, które zjeżdżały na sankach, a właściciel sprzedawał bilety wstępu. Okazało się także, że jedna z siłowni w tym samym mieście nie zawiesiła swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się 32 osoby. O stwierdzonych nieprawidłowościach powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Policjanci z Częstochowy sprawdzają, czy wprowadzone obostrzenia są respektowane. W poniedziałek odwiedzili 74 placówki handlowe i 9 siłowni. W dwóch działających obiektach sportowych ujawnili nieprawidłowości. Na właściciela jednej z siłowni w Częstochowie został nałożony mandat karny, ponieważ wbrew zakazowi ćwiczyły tam osoby niezwiązane z kadrą narodową. Natomiast w stosunku do drugiego zostały podjęte czynności, mające na celu zweryfikowanie czy grupa ćwiczących w siłowni kilkunastu osób mogła tam przebywać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj