Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czysta woda na razie tylko z pojemnika. PWiK rozwozi wodę po Wodzisławiu

Facebook Twitter

Ciąg dalszy problemów z brudną wodą w Wodzisławiu Śl. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaczęło dowozić zbiorniki z czystą wodą tam, gdzie problemy są największe. Od południa samochód ze zbiornikiem zrobił już wiele kursów.

Jak informuje wodzisławski magistrat, jeśli gdzieś są kłopoty, trzeba skontaktować się z Wodzisławskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji tel. 32 455 18 40. PWiK będzie interweniowało, dowożąc wodę do picia. Można także indywidualnie strać się o ponowne rozliczenia opłat za wodę.

Nie liczę, który to już kurs

– mówi Wojciech Wyleżych, który rozwozi wodę w dużym pojemniku. I jak przyznaje, dawno nie był takiej sytuacji, żeby problemy z wodą dotknęły tak dużą część sieci.

Wojciech Wylezych: Jeden baniak był opróżniony, teraz kolejny napełniony. Czekam na ludzi, przychodzą tu z wiaderkami, z butelkami, żeby napełnić wodą. Po osiedlach, po domach prywatnych, wszędzie. Tam, gdzie ludzie będą, tam, gdzie proszą, żeby im dowieźć wodę, to tam się im dowozi. Tu na blokach było zgłoszenie, że chcą wodę i teraz czekam, żeby ktoś tu przyszedł i wodę pobrał. Wszystko, nawet wielkie garnki, miski, co ludzie mają to przynoszą. Ja im też pomagam zanosić. (…)

Nie dość, że woda ma brunatny kolor, to jeszcze akurat tak duże upały

– mówią naszemu reporterowi Janowi Baczy mieszkańcy bloku przy Przemysława 7, przy którym dzisiaj (20.06) po południu stanął pojemnik z wodą.

Woda do celów gospodarczych będzie dostarczana w miejsca dużych skupisk ludności. Wszelkie informacje o uszkodzeniach urządzeń po poborze zanieczyszczonej wody także należy zgłaszać do PWiK.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj