Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy?

Facebook Twitter

Rząd uszczelnia granice. Kolejne zmiany w przepisach dotkną tysięcy Polaków, w tym także wielu mieszkańców regionu, którzy pracują w Czechach.

Czy wczorajsza (24.03.) decyzja Ministra Zdrowia oznacza w praktyce koniec pracy za granicą? W rozporządzeniu czytamy o kolejnych ograniczeniach w przekraczaniu granicy państwowej, które dotyczyć będą osób mieszkających w Polsce, które pracują za granicą. Analogicznie sytuacja dotyczy także obywateli państw sąsiednich, którzy pracują w naszym kraju.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14- dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Od piątku (27.03.) ma to się zmienić. W rozporządzeniu czytamy:

14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.

Taki zapis w praktyce oznacza dla Polaków koniec pracy w Czechach. Wszelkie wątpliwości w tej sprawie mają rozwiać przedstawiciele rządu na konferencji, którą zaplanowano dziś (25.03.) po godzinie 12:00.

Czytaj także:

Wsparcie dla służb. Ważna akcja wolontariuszy!

Kolejni zakażeni koronawirusem na Śląsku

Zostań w domu. Od środy (25.03.) dosłownie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020