Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Damski Kwartet Wiolonczelowy zagrał w Parku Roth

Facebook Twitter

"Każdy może założyć klasyczny kwartet złożony ze skrzypiec, altówki i wiolonczeli, zresztą tego typu kwartetow jest na pęczki, ale nie każdy ma odwagę na taki właśnie skład". W raciborskim Parku Roth w ramach wakacyjnych koncertów organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury zagrał Damski Kwartet Wiolonczelowy.

Panie przyjechały do Raciborza z Gliwic. – Chcemy pokazać, że wiolonczela ma olbrzymie możliwości brzmieniowe – mówiła przed występem liderka zespołu Wioletta Marecka. – Zgranie czterech wiolonczeli nie jest wcale proste ze względu na ten sam rejestr brzmienia, praca nad każdym utworem wymaga dużo większej koncentracji i idealnego zestrojenia – wyjaśniała Wioletta Marecka.

Panie zagrały tematy muzyczne z popularnych filmów jak „Titanic”, czy „Piraci z Karaibów”, nie zabrakło też muzyki poważnej, były też utwory muzyki rozrywkowej. – Na wiolonczeli można zagrać dosłownie wszystko! – przekonywała liderka grupy. Wiolonczelistki zachwyciła nie tylko publiczność, ale i miejsce koncertu. – Jest naprawdę wspaniale, cieszę się, że mogłam tu wrócić, wcześniej występowałam tu z Kwartetem Bramy Morawskiej – dodała Marecka.

Koncerty w Parku Roth cieszą się duża popularnością wśród raciborzan. – Miejsce idealne! – zachwalają raciborzanie organizację koncertów w lubianym Parku Roth. – Piękna pogoda, piękne miejsce i muzyka! Jesteśmy zachwyceni, przychodzimy tu z mężem co tydzień – mówi pani Krystyna z Raciborza.

Kolejny i ostatni w tym sezonie koncert w Parku Roth już 19 sierpnia – tym razem zagra dla mieszkańców Orkiestra Dęta Plania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2020