Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Daniel Pipes odwiedzi Cieszyn

Facebook Twitter

Amerykański historyk z wykładem w Cieszynie. Do miasta nad Olzą przyjedzie Daniel Pipes – amerykański historyk i komentator polityczny (syn Honorowego Obywatela Miasta Cieszyna ś.p. Richarda Pipesa).

Tematami jego wystąpienia, zaplanowanego na jutro (30.05.), będzie imigracja i islamizacja w Europie oraz sprzeciw wobec nich w Polsce, na Węgrzech, Austrii oraz we Włoszech. Początek spotkania o 17. w Domu Narodowym, wstęp jest wolny.

Daniel Pipes jest założycielem i dyrektorem Forum Bliskowschodniego, organizacji promującej amerykańskie interesy m.in. poprzez publikacje i badania naukowe. Jest znany na całym świecie jako jeden z najważniejszych analityków historii Bliskiego Wschodu i islamu. Znajduje się na liście stu najbardziej wpływowych absolwentów Uniwersytetu Harvarda na świecie. Wykładał na macierzystej uczelni, a także na Uniwersytecie w Chicago, Princeton i w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej. Pracował również w Departamencie Stanu i Obrony rządu USA. Jest autorem 16 książek, które zostały przetłumaczone na 38 języków.

Wykład, który wygłosi w Domu Narodowym, będzie nosił tytuł „Imigracja i islamizacja w Europie i nowy sprzeciw wobec tego w Polsce, na Węgrzech, w Austrii i we Włoszech”. Wystąpienie będzie tłumaczone na język polski. Wstęp wolny!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2020