StartKultura Wiadomości

Daniel Pipes odwiedzi Cieszyn

Tematami jego wystąpienia, zaplanowanego na jutro (30.05.), będzie imigracja i islamizacja w Europie oraz sprzeciw wobec nich w Polsce, na Węgrzech, Austrii oraz we Włoszech. Początek spotkania o 17. w Domu Narodowym, wstęp jest wolny.

Daniel Pipes jest założycielem i dyrektorem Forum Bliskowschodniego, organizacji promującej amerykańskie interesy m.in. poprzez publikacje i badania naukowe. Jest znany na całym świecie jako jeden z najważniejszych analityków historii Bliskiego Wschodu i islamu. Znajduje się na liście stu najbardziej wpływowych absolwentów Uniwersytetu Harvarda na świecie. Wykładał na macierzystej uczelni, a także na Uniwersytecie w Chicago, Princeton i w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej. Pracował również w Departamencie Stanu i Obrony rządu USA. Jest autorem 16 książek, które zostały przetłumaczone na 38 języków.

Wykład, który wygłosi w Domu Narodowym, będzie nosił tytuł „Imigracja i islamizacja w Europie i nowy sprzeciw wobec tego w Polsce, na Węgrzech, w Austrii i we Włoszech”. Wystąpienie będzie tłumaczone na język polski. Wstęp wolny!

Zostaw komentarz