Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Daria Zawiałow wystąpiła w Czerwionce-Leszczynach. Jaka będzie jej nowa płyta?

Facebook Twitter

W niedzielę (14.03.) w centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach wystąpiła Daria Zawiałow. Wraz z zespołem dała dwa energiczne koncerty, które zapełniły całą salę. Muzycy grali głównie utwory z płyty "Helsinki", nie zabrakło też sztandarowych utworów z pierwszej płyty. Już niebawem kolejny, trzeci krążek Darii Zawiałow trafi do sprzedaży. Czego możemy się spodziewać?

Rozmawialiśmy z Darią tuż po koncercie w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Radio 90: Dario, jesteś świeżo po koncercie, jak się czujesz?

Daria Zawiałow: Bardzo dobrze, dziękuję. Ten system dwóch koncertów może jest taki trochę wymagający fizycznie, ale lepsze to, niż w ogóle nie grać, więc dajemy radę, zbieramy jak najwięcej sił do tego, żeby zagrać oba koncerty na takim samym poziomie.

Radio 90: No właśnie, jaki był dla Ciebie powrót na scenę po tak długiej przerwie?

Daria Zawiałow: To jest dla mnie coś fantastycznego, problem w tym, że właśnie tutaj w Czerwionce-Leszczynach zagraliśmy jedne z ostatnich koncertów i zaraz znowu nas zamykają, więc to się zmienia bardzo dynamicznie i ten powrót na scenę, to nie jest to, czego my wszyscy oczekujemy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że branża koncertowa to nie tylko liderzy, my, którzy występujemy na scenie. To jest wiele osób: muzycy, realizatorzy, oświetleniowcy, wizażyści, kierowcy itd. To jest masa ludzi, która jest bezrobotna. Sytuacja jest bardzo ciężka, my wszyscy jesteśmy sfrustrowani i tak naprawdę tylko nasza branża jest w takim stopniu zamrożona.

Radio 90: „Kaonashi” jest singlem, piosenką, która kojarzy mi się z zimną falą. Surowy, pełzający rytm, syntezatory też brzmią zimnofalowo. Czy cała płyta taka będzie?

Daria Zawiałow: Jeszcze nie chcę zdradzać. My zaczęliśmy nasz flirt z elektroniką francuską, z taką muzyką właśnie nowofalową, z latami 80., z synth wave już przy płycie „Helsinki”. Na pewno będzie trochę bardziej współcześnie, bardziej nowocześnie i po naszemu.

Radio 90: Kaonashi to postać z japońskiego anime. Bliska jest Ci ta estetyka?

Daria Zawiałow: Tak, to jest taka moja zajawka z okresu nastoletniego. Jak miałam 13 lat, to biegłam do antykwariatu kupić czasopismo Kawaii, mam w domu całą kolekcję starych Kawaii. Bardzo lubiłam anime, uwielbiałam oglądać najróżniejsze filmy anime. Lubiłam mangowe komiksy, więc to jest dla mnie powrót do młodzieńczej Darki, byłam taką mangową Darką. Pomyślałam sobie, że teraz jest ten moment, że mogę się bardziej wkręcić w ten temat i wykorzystać to jako inspirację przy nowym albumie.

Radio 90: Kaonashi to postać bez twarzy, która balansuje pomiędzy dobrem i złem. To podobnie jak każdy z nas na co dzień, kiedy dokonujemy przeróżnych wyborów.

Daria Zawiałow: Kaonashi jest postacią, z którą można kojarzyć bardzo skrajne emocje. Pomimo całego mroku, który jest wokół tej postaci, jest w niej jakieś światło. Są takie momenty, że ta postać jest wręcz przeurocza. Różnie to bywa z tym naszym Kaonashi.

Radio 90: W jednym z wywiadów wspomniałaś, że kiedy jesteś w Bieszczadach i widzisz tabliczkę „Uwaga! Niedźwiedzie”, brniesz mocno do przodu. Nadal tak jest?

Daria Zawiałow: Ja tak powiedziałam? (śmiech) Ja się boję niedźwiedzi, nie chciałabym trafić na swojej drodze niedźwiedzia. To była pewnie taka metafora, jeśli chodzi o pracę, że nic nie jest mnie w stanie na co dzień przestraszyć. Jestem pracoholiczką, jestem mocno pochłonięta w to, co robię.

Radio 90: Jesteś także kinomanką, interesujesz się też modą. Poprzez modę także wyrażasz siebie, swoją ekspresję?

Daria Zawiałow: Na pewno. Dla mnie każda estetyka wizualna jest ważna. Nie tylko zwracam uwagę na to, w co się ubieram, ale na moje teledyski, szatę graficzną, wygląd płyty. Zwracam uwagę na to, co się dzieje wizualnie na scenie. To jest dla mnie ważne, jestem estetką i lubię wszystko dopieścić, zapiąć na ostatni guzik.

Radio 90: Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Daria Zawiałow: Oczywiście wydanie płyty, pracujemy nad nowym albumem, już ostatnie szlify nam zostały. Za chwilę płyta wyrusza do tłoczni. Jest kilka projektów, o których nie mogę powiedzieć, no i mam nadzieję, że koncerty.

Radio 90: Dziękuję za rozmowę i do następnego razu.

Daria Zawiałow: Dziękuję, do zobaczenia.

Ludzie, którzy przyszli na koncert Darii Zawiałow byli zachwyceni, energię dało się odczuć także w holu CKE tuż po jej występie.

Rozmawiał Przemek Niedźwiecki. Tak, witała się z fanami Daria Zawiałow kilka dni przed koncertem w Czerwionce-Leszczynach.

Hej Czerwionka-Leszczyny! Widzimy się 14 marca!!! Zagramy 2 koncerty o 17 i 19:30.
Bilety jeszcze są! Bądźcie koniecznie! Będzie ogień🔥🔥🔥!!!

Opublikowany przez Daria Zawiałow Wtorek, 9 marca 2021

Zobacz teledysk do singla „Kaonashi”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021