Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dariusz Polowy: ”Jestem spokojny o finanse Raciborza”

Facebook Twitter

''Jestem spokojny o finanse Raciborza'' - mówi prezydent Dariusz Polowy. Deficyt przyszłorocznego budżetu szacowany jest na nieco ponad 10 mln złotych. Miasto zamierza w przyszłym roku przeznaczyć 35 mln złotych na inwestycje.

Dariusz Polowy prezydent Raciborza

Wiemy już, że mimo iż nie udało się pozyskać środków zewnętrznych w Raciborzu powstanie lodowisko. Zapowiadana jest też budowa żłobka, który mimo iż otrzymał 3 mln złotych dofinansowania i tak wymaga wkładu własnego w wysokości 2 mln złotych:

Jeżeli mówię o inwestycjach, to oczywiście mam świadomość tego, że z czegoś trzeba je sfinansować i sięgamy po środki zewnętrzne, a niezależnie od tego też staramy się racjonalizować nasze wydatki i jak najsensowniej zagospodarowywać te pieniądze, którymi dysponujemy. Jestem spokojny o to, a przedstawiając projekt budżetu to musi on być zbilansowany.

Mówił Dariusz Polowy prezydent Raciborza.

Dochody miasta w przyszłym roku szacowane są na 254 mln, wydatki to 265 mln złotych. Projekt przyszłorocznego budżetu ma zostać uzupełniony o budowę lodowiska, którego koszt szacuje się na 5 mln 700 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj