Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Darmowe badania przeciw chorobom nowotworowym w Żorach

Facebook Twitter

Zawsze warto dbać o zdrowie, dlatego żorskie hospicjum proponuje badania profilaktyczne. Na darmowe konsultacje zaprasza do swojej siedziby już jutro (24.11.).

Z racji swojej działalności hospicjum chce zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę chorób nowotworowych, ale także udzielić pomocy w zakresie opieki nad osobą przewlekle chorą w domu. Od 16:30, przez dwie godziny będzie można posłuchać wykładów specjalistów oraz spotkać się z dietetykiem, podologiem czy zrobić badania słuchu.

Wydarzenie organizowane jest w ramach trwającej kampanii społecznej pn. „Hospicjum to też Życie”, która ma zwrócić uwagę na członków rodzin, sprawujących opiekę nad swoimi ciężko chorymi bliskimi, dziećmi i dorosłymi. Wydarzenie odbędzie się w godz. od 16:30 – 18:30 w siedzibie Hospicjum im. Jana Pawła II, przy ul. Promiennej 4 w Żorach.

W programie m.in. prelekcje przygotowane przez pracowników placówki oraz porady dotyczące opieki nad osobą przewlekle chorą, wskazówki dietetyka wraz z bezpłatną analizą składu ciała wykonywane przez Magdalenę Olborską z Nutri Kliniki, nieodpłatne konsultacje podologiczne (Agnieszka Sabaj, Gabinet Podologiczny) i badania słuchu (Katarzyna Krupińska z „Audiofon” Aparaty Słuchowe).

Wykłady w ramach Dnia Profilaktyki Zdrowotnej odbędą się w auli hospicyjnej, według poniższego harmonogramu:

  • 16:30-17:00 – „Zdrowa rozmowa pomaga leczyć” – psycholog Małgorzata Stawska,
  • 17:00-17:30 – „Zasady prawidłowego żywienia w profilaktyce chorób nowotworowych” – dietetyk kliniczny Magdalena Olborska,
  • 17:30-18:00 – „Profilaktyka zaburzeń psychicznych” / „Zespół wyniszczenia nowotworowego” – lek. med. Cezary Lepiarczyk,
  • 18:00-18:30 – „Opieka nad osobą chorą w domu” – pielęgniarka oddziałowa Urszula Kotlarska i fizjoterapeuta Patrycja Szatkowska.

Na zakończenie prelekcji przewidziano czas na pytania z sali, dyskusję, a także rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj