Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Darmowe przewozy letnie rowerów i hulajnóg w Kolejach Śląskich dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Facebook Twitter

Koleje Śląskie wprowadzają specjalne udogodnienia dla rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg. To wszystko dzięki zwycięskiemu projektowi Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, na który mieszkańcy oddawali swój głos.

fot. facebook.com/KolejeSlaskieOfficial

Od 6 maja rusza program bezpłatnych przewozów jednośladów oraz hulajnóg w składach lokalnego przewoźnika. Wystarczy że pasażer ma ważny bilet:

Patrycja Tomaszczyk: Ma za zadanie promować najbardziej ekologiczny transport hybrydowy, czyli połączenie roweru lub hulajnogi i pociągu. Podróżny będzie mógł w weekendy – od godz. 15:00 w piątek do końca niedzieli przewieźć rower bez dodatkowych opłat, a hulajnogę jeszcze częściej, bo bezpłatnie przez 7 dni w tygodniu. Zadanie „Kołem po Śląsku” jest przeznaczone dla każdego pasjonata oraz codziennego użytkownika roweru czy hulajnogi.

Jak mówi Patrycja Tomaszczyk – rzecznik Kolei Śląskich, to wiosenna specjalna propozycja pod szyldem „Kołem po Śląsku”, która może okazać się bardzo pomocna dla podróżnych w ciepłym sezonie. Zacznie obowiązywać od najbliższego weekendu. Należy pamiętać jeszcze o jednej ważnej sprawie:

Patrycja Tomaszczyk: Przewóz rowerów i hulajnóg musi być zgodny z zasadami przewozu Kolei Śląskich. Rower przede wszystkim musi być umieszczony w wyznaczonym do tego miejscu, a nie może zagrażać bezpieczeństwu osób w pociągu i bezpieczeństwu przewozu, jak i zagradzać przejście w składzie. Liczba miejsc w poszczególnych składach jest ograniczona, co warto brać pod uwagę, gdy planujemy wyjazd grupowy.

Na realizację przegłosowanego zadania przeznaczono ćwierć miliona złotych

– dodaje rzeczniczka Patrycja Tomaszczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022