Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dawid Błatoń: Przeprowadzamy mniej kontroli palenisk

Facebook Twitter

''Po decyzji wojewody przeprowadzamy mniej kontroli palenisk'' - przyznaje w rozmowie w Radiu 90 Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku. Przypomnijmy, wojewoda śląski nakazał strażnikom miejskim ograniczenie do minimum kontroli palenisk w budynkach, bo mają oni walczyć z pandemią koronawirusa.

pożar sadzy

Podporządkowaliśmy się do tej decyzji wojewody, ograniczając te kontrole do niezbędnego minimum. Patrząc na statystyki jest ich o wiele mniej aniżeli było w zeszłym roku, natomiast są one dalej przeprowadzane w sytuacjach, kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że ktoś faktycznie te odpady spala. Nie możemy przejść obojętnie w stosunku do właściciela nieruchomości, z którego komina domu wydobywa się np. smród palonego plastiku. Ta decyzja została wydana w formie takiego apelu, żeby po prostu rutynowych kontroli nie przeprowadzać, my przeprowadzamy w uzasadnionych przypadkach.

Radio 90: Macie teraz walczyć z pandemią?

Co też czynimy. Przeprowadzamy kontrole, sprawdzamy czy ludzie noszą maseczki. Jesteśmy wykorzystywani w inni sposób aniżeli miało to miejsce dotychczas

Dawid Błatoń podkreśla, że kontroli tego czym palą mieszkańcy w piecach jest mniej już od początku pandemii. Jak mówi:

Pierwsze informacje o ich ograniczeniu pojawiły się już kilka miesięcy temu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024