Dawida Malina wicemistrzem Europy w biegach górskich! Brawa dla rybniczanina

Dawida Malina został wicemistrzem Europy w biegach górskich. Po srebrny medal sięgnął wraz z kolegami z drużyny.

Dawida Malina

Dawida Malina z mistrzowskim tytułem

Biegacz z Rybnika, Dawida Malina wicemistrzem Europy w biegach górskich! Po srebrny medal sięgnął wraz z kolegami z drużyny podczas rozgrywanych we francuskim Annecy Mistrzostw Europy Off-Road. W sobotę (01.06) zawodnicy rywalizowali w konkurencji Trail Race. Do przebiegnięcia mieli trasę długości ponad 58 kilometrów o przewyższeniu wynoszącym blisko 3400 metrów. Całe podium indywidualnie zajęli Francuzi. Na 5  miejscu był pierwszy z Polaków Rafał Matuszczak, tuż za nim przybiegł Dawid Malina. Rybniczanin przez większość dystansu utrzymywał się w okolicach 10, 14  miejsca. Po 40  kilometrze przyśpieszył jednak i zaczął przesuwać się w stawce zawodników.

Finalnie ukończył rywalizację na rewelacyjnym, 6 miejscu. Kolejny z Polaków Marcel Fabian – gliwiczanin, który od niedawna mieszka w Ustroniu – był na mecie 17, a Miłosz Szcześniewski, ostatni nasz reprezentant ukończył rywalizację na bardzo dobrym, 22 miejscu. Łącznie wyniki wszystkich polskich biegaczy dały im drugie miejsce drużynowo i historyczny, srebrny medal Mistrzostw Europy. Złoto wywalczyli Francuzi, brąz Czesi.