Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dawka inspiracji, motywacji, edukacji

Facebook Twitter

Ponad 100 osób wzięło udział w spotkaniu przygotowanym w Zamku Piastowskim w Raciborzu pod hasłem 'Era Nowych Kobiet'. To myśl zaproponowana przez Joannę Przetakiewicz; projektantka, prowadząca swoje przedsiębiorstwo, celebrytka zachęca kobiety do działania.

Chcemy, aby także w Raciborzu toczyły się rozmowy na temat tego jak obudzić się do działania, do aktywnego, świadomego i zdrowego stylu życia- mówi liderki projektu nad Odrą Anna Jadwiga Cieśla oraz Ewelina Cynar:

Joanna Przetakiewicz w ubiegłym roku, w listopadzie stworzyła projekt 'Ery Nowych Kobiet', który ma na celu wspieranie kobiety- przede wszystkim kobiety, choć projekt jest otwarty także na mężczyzn- aby wychodziły z domu, żeby się wspierały, a nie spierały, żebyśmy się wzajemnie doceniały, po prostu zaczęły z sobą być (…). W Raciborzu postanowiłyśmy stworzyć 'erę zmian', bo jest ogromna potrzeba bycia razem. Kobiety tego potrzebują, ponieważ nie wierzą w siebie. Zebrałyśmy 12 kobiet, które będą przez pół roku przebywać ze sobą, motywować się i inspirować. Wszystko to zakończy się piękną wystawą zdjęć, na którą już teraz zapraszamy; kobiety stworzą piękny kalendarz, który przekażemy na akcję charytatywną.

Jednym z mówców w czasie spotkania w Raciborzu był Fryderyk Karzełek, przedsiębiorca i multimilioner, sprawny finansista oraz money coach. Założyciel klubu 555, który codziennie rano, o godzinie 5.55 motywuje na swoim FB tysiące osób. Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Kmieciak:

Fryderyk Karzełak ma specjalne pozdrowienia dla słuchaczy Radia 90:

Adam Krzyżanowski uczy ludzi aktywnego, świadomego i zdrowego życia. Do swojego przebudzenia przeszedłem drogę, która zajęła mi 3 lata- mówi trener i mówca motywacyjny z Raciborza:

Warto przebudzić się w naszym życiu, warto zacząć robić coś nowego, warto poznawać życie od innej strony i dążyć do szczęścia. Jak to zrobić? Jednej recepty nie ma, na każdą osobę działa coś innego, jednak poznanie pewnych narzędzi i zastosowanie ich w życiu, próbowanie, doprowadzi do zmian (…)., do życia lepszej jakości.

Kobiety są chętne do działania, ale potrzebują impulsu- mówi Sabina Musioł, dyrektor Centrum Biznesu, Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Raciborzu, prezes Fundacji Górnośląska Akademia Umiejętności:

Potrzebujemy drugiej kobiety, bo w jej oczach czujemy się bardziej docenione, możemy być świetne, ale jak nam nikt tego nie powie, zastanawiamy się wtedy czy jestem dobra, czy to co robię jest dobre. Po atmosferze tutaj widać, w trakcie rozmów, że wszystkie jesteśmy pozytywnie nastawione. Wszystkie mamy taki sam cel: po prostu się realizować i być szczęśliwe (…). 

Kto i po co przeszedł na spotkanie w Raciborzu? Z ciekawości, żeby dowiedzieć się nowych rzecz– mówią do mikrofonu Radia 90 kobiety spotkane na Zamku Piastowskim. Posłuchaj naszej sondy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021