Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Dawno temu na Dzikim Zachodzie” w prezencie od raciborskiej biblioteki

Facebook Twitter

Dzieje amerykańskiego pograniczna, zwłaszcza XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu, wciąż inspirują historyków, filmowców czy pisarzy! W czerwcu Ibuk Libra oraz raciborska biblioteka mają dla swoich czytelników prezent - darmowy dostęp do książki elektronicznej „Dawno temu na Dzikim Zachodzie” Piotra Korczyńskiego. Ten i pozostałe 2092 e-booki można wypożyczyć bez wychodzenia z domu do 30 czerwca.

Fot. pixabay.com

„Dawno temu na Dzikim Zachodzie” nieprzypadkowo nawiązuje tytułem do słynnego spaghetti westernu Sergia Leone. W swojej opowieści autor cofa się aż do czasów hiszpańskich konkwistadorów i misjonarzy, wykracza także poza granice dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Przedstawia losy znanych bohaterów, jak „apostoł Indian” Bartolomé de Las Casas, Geronimo, „Dziki” Bill Hickok czy Buffallo Bill, ale i tych mniej lub zupełnie nieznanych, w tym wiele postaci o polskich korzeniach, jak kondotier Krzysztof Arciszewski czy kawalerzyści cesarza Maksymiliana w Meksyku, a nawet… Henryk Sienkiewicz. Na kartach książki pojawiają się także kobiety: amerykańska „dziewczyna z tatuażem” Olive Oatman i miłość polskiego rewolwerowca Helen Beulah-M’Rose.

Aby wypożyczyć książkę, konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj