Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dawny internat w Rybniku wyremontowany! Będą tam mieszkania komunalne

Facebook Twitter

Rybnik przygotował 26 lokali dla swoich mieszkańców. Zakres przeprowadzonych robót obejmował remont kapitalny wszystkich pomieszczeń wraz z adaptacją na mieszkania. Wymieniono podłogi, tynki, wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne.

fot. ZGM Rybnik / rybnik.eu

Wykonano też pełną termomodernizację budynku oraz zagospodarowano teren wokół obiektu.

Wśród mieszkań są dwa dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Mieszkania składają się z pokoi z aneksem kuchennym, łazienkami i balkonami. Lokale posiadają wykończenie ścian i sufitów w postaci tynków gipsowych i płytek w łazienkach, podłóg z paneli i płytek ceramicznych.

Wyposażenie mieszkania obejmuje: zlewozmywak z szafką, kuchenkę gazową z okapem, kabinę prysznicową, kocioł gazowy do podgrzewania ciepłej wody, umywalkę i muszlę wraz z armaturą. Do każdego mieszkania przypisana jest komórka piwniczna.

W budynku znajduje się winda, pomieszczenie na wózki i dwa garaże dwustanowiskowe. Budynek posiada przyłącze ciepłownicze, gazowe, energetyczne, wodno-kanalizacyjne, teletechniczne oraz wewnętrzne instalacje: TV/SAT, internetową i domofonową.

Inwestycja jest dofinansowywana z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Charakterystyka ogólna budynku:

  • kubatura: 8431,34 m3
  • powierzchnia zabudowy: 662,35 m2
  • powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych: 1537,68 m2
  • ilość mieszkań: 26 (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych)
  • powierzchnie mieszkań: ~ od 49,5 m2 do 93 m2
  • budżet inwestycji: 4 300 000 zł
  • dotacja BGK: 1 795 480,33 zł

Wnioski o przyznanie mieszkania w tym konkretnym budynku można składać do końca lipca 2018 r. Mieszkania będą przydzielane na zasadach określonych programem „Mieszkania dla rodzin” (Uchwała Rady Miasta Rybnika nr 733/XLVII/2018 z dnia 19.04.2018 r.). Mieszkania przeznaczone są głównie dla rodzin wychowujących dzieci oraz osób z niepełnosprawnością ruchową. Rodziny ubiegające się o mieszkanie powinny spełniać określone w uchwale kryterium dochodowe, a także zamieszkiwać w mieszkaniu o powierzchni pokojów poniżej 9m2 na osobę. Czynsz wynosił będzie 9zł/m2. Najem mieszkania uzależniony jest od wpłacenia kaucji mieszkaniowej w wysokości 10-krotności czynszu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj