Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dbajmy, reagujmy, segregujmy! Czerwionka zaprasza na ekopiknik

Facebook Twitter

#ZielonoNAM czyli ekopiknik w Czerwionce-Leszczynach. W niedzielę (18.09) od 15.00 do 19.00 zabawa w kolorze zielonym, w rytm muzyki grupy Carrantouhill.

Specjalne zaproszenie dla słuchaczy Radia 90 ma Hanna Piórecka- Nowak, rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy Urzędu.

Teraz szczegóły programu:

Hanna Piórecka- Nowak: W ramach pikniku zapraszamy także na zajęcia jogi, będą one odpowiednie zarówno dla początkujących, jak dla tych bardziej zaawansowanych. Dla nieco starszych uczestników wydarzenia mamy warsztaty makramy, to warsztaty zaplatania i wiązania w modnym stylu boho. Wykorzystamy kolorowe, bawełniane sznurki z recyklingu, koszulki, które nie są już noszone, a wszystko po to, by wyczarować ozdoby do wnętrz.

Zielone warsztaty

Hanna Piórecka- Nowak: To taka przestrzeń, w której będzie można zbliżyć się do natury. Osoby, które obsługują tę strefę, to edukatorki leśne, które prowadzą leśne lekcje dla dzieci. W tej strefie będą odbywać się aktywności ruchowe oraz zajęcia kreatywne. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalne strefy animacji, podczas warsztatów będzie można między innymi ozdobić ekologiczne torby, stworzyć świnkę skarbonkę czy inne papierowe zwierzątka z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nie zabraknie tego co dzieciaki lubią najbardziej: malowania buziek, zaplatania kolorowych warkoczyków czy zmywalnych tatuaży.

Pasieka pasjonata

Hanna Piórecka- Nowak: W tej strefie będzie można poznać naszych pożytecznych przyjaciół. Pszczoły będą zamknięte w specjalnym, pokazowym ulu a ich opiekun opowie co robią dla nas każdego dnia i jak są ważne dla ekosystemu. Pokażemy kombinezon pszczelarza, ramki stosowane w ulach, wosk a podczas krótkiej prelekcji będzie można dowiedzieć się więcej o codziennej pracy pszczelarza. Polecam także strefę edukacji florystycznej, w której opowiemy o mocy miododajnych i oczyszczających tlen roślin. Zachęcamy do odwiedzenia tej strefy i zgarnięcia takiej roślinki.

Carrantouhill w Czerwionce

Gwiazdą popołudnie będzie grupa Carrantouhill, w programie popołudniowym Radia 90 Martyna Wachtarczyk i Mariusz Ryszka rozmawiali z muzykiem zespołu Bogdanem Witą. Posłuchajcie:

Carrantouhill zagrali także na pierwszym ekopikniku w Czerwionce, zobacz nasza relację z ubiegłego roku:

Ekopiknik w Czerwionce- Leszczynach w niedzielę (18.09) w Centrum Kulturalno- Edukacyjnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022