Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Debata w sprawie spornych terenów zielonych w Wodzisławiu Śląskim na koniec października

Facebook Twitter

To już pewne. Debata w sprawie spornych terenów zielonych w Wodzisławiu Śląskim zaplanowano została na 28 października. Jak wiecie z Radia 90, mieszkańcy spotkają się z urzędnikami, by rozmawiać o gruntach przy Batorego w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Miejsce, w którym mają powstać mieszkania. Tu odbyła się wizja lokalna

Przypomnijmy, całą sprawa rozpoczęła się kilka tygodni temu od protestu mieszkańców, którzy nie zgadzają się na wycinkę drzew pod budownictwo komunalne. Chcą usłyszeć nowe propozycje w sprawie przyszłości tego typu inwestycji w mieście. Do udziału w debacie zostali zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele rynku mieszkaniowego.

Bardzo mocno zależy mi na rozwoju naszego pięknego miasta. Na jego rozbudowie, upiększaniu, budowaniu lepszej przyszłości. Ale nie mniej, podkreślę – nie mniej, zależy mi na Waszym spokoju i komforcie oraz jakości życia w mieście. Dlatego też widząc, jak wiele negatywnych emocji przynosi nam temat rozwoju osiedla Batory, po wielu rozmowach, szerokim oglądzie sytuacji, podjąłem decyzję o zaproszeniu Was wszystkich do rozmowy na temat rozwoju miasta w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Wierzę, że znów razem znajdziemy najlepszą dla nas i naszej wspólnoty ścieżkę

– w ten sposób do mieszkańców zwrócił się prezydent Mieczysław Kieca.

Mieczysław Kieca

Do udziału w debacie zostali zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele rynku mieszkaniowego w Wodzisławiu Śląskim, m.in. urbanista, architekt przestrzeni miejskiej, prezesi spółdzielni mieszkaniowych oraz deweloperzy.

Debata rozpocznie się o godz. 17.30. Liczba miejsc ze względów sanitarnych jest ograniczona, chęć udziału należy zgłosić telefonicznie pod numer:

32 45 90 478

Na facebookowej stronie miasta pojawi się transmisja spotkania z mieszkańcami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022