Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Decyzja o zamknięciu drogi była konieczna!”

Facebook Twitter

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach na swojej stronie internetowej tłumaczy, że stan nawierzchni na trasie Wodzisław-Żory uniemożliwia tam ruch samochodów. Nasz redakcyjny telefon w ostatnich dniach był rozgrzany do czerwoności.

Odcinek między skrzy­żowaniem z DW 930 w Świer­kla­nach a skrzyżowaniem z ulicą Wio­sny Ludów w Marklowicach był w złym stanie, ale po ostatnich upałach do dziur doszły koleiny, które zaczęły zagrażać bezpieczeństwu jadących tamtędy kierowców. Nie wiadomo, kiedy uda się wyremontować drogę. To zależy od decyzji Zarządu Województwa Śląskiego. Ten zbiera się pod koniec sierpnia, być może wtedy da zgodę na prze­su­nię­cie fun­duszy, które po­zosta­ły do dys­po­zycji po przetar­gach roz­strzy­gnię­tych w maju i czerw­cu.

Nasz redakcyjny telefon w ostatnich dniach był rozgrzany do czerwoności. Dzwonicie i pytacie: jak można karać kierowców, którzy dojeżdżają do posesji położonych przy zamkniętym odcinku. Piszecie: Skandal, droga w Marklowicach całkiem niedawno była remontowana i dziś jest elegancka, to na drodze w Świerklanach nie mogli solidnie wyremontować tych pozostałych wertepów? W waszym imieniu będziemy pytać odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023