Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dejcie pozór! Posłuchejcie!

Facebook Twitter

"Po naszymu" o tym, co ważne. Śląska policja przygotowała porady po śląsku. O tym co ważne w związku z epidemią koronawirusa, mówi mł. asp. Marek Jon z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Marek Jon, zdobywca tytułu Wicemistrza Śląskiej Godki w 2014 roku, przygotował 5 nagrań na 5 różnych tematów.

Część I- Kwarantanna, zostań w domu, posłuchaj:

O kwaranatannie

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Część II – Nie kłam służbom. Posłuchaj:

Nie kłam służbom

Policja przypomina: ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym.

Część III – Uważaj na oszustów w związku z koronawirusem. Posłuchaj:

Uważaj na oszustów

Zamień swój dom w bezpieczną cybertwierdzę. Najważniejsza jest zasada ograniczonego zaufania. Tylko ostrożność i dokładne weryfikowanie tego, co się w Internecie czy skrzynce poczty elektronicznej znajdzie, pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji.

Część IV – Nowe zasady bezpieczeństwa.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Do 11 kwietnia br. włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Część V – Pomocne narzędzie – aplikacja „Kwarantanna domowa”.

Aplikacja Kwarantanna domowa

„Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Ta bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Ale nie tylko. Apka pozwala także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj