Derby regionu dla piłkarzy z Pawłowic. ROW Rybnik przegrywa

Piłkarskie, trzecioligowe derby regionu dla piłkarzy z Pawłowic. W minioną sobotę (12.09.) na stadionie w Rybniku, ROW podejmował Pniówka. Goście wygrali pewnie 4:1.

Już do przerwy prowadzili dwoma bramkami, które zdobyli Wojciech Caniboł i Rafał Adamek. W drugiej części meczu ponownie dwa razy trafił Caniboł, na co ROW odpowiedział tylko golem Kamila Spratka w ostatnich minutach meczu. Pawłowiczanie byli bliscy wygrania mecz z ROW-em bez straty gola, podobnie jak to było w Pucharze Polski. Mówi bramkarz Pniówka Bartosz Gocyk:

Niestety straciliśmy bramkę w ostatniej minucie, trochę to martwi, ale udało nam się wygrać 4:1. Jesteśmy zadowoleni. Spotkania z ROW-em są bardzo ciężkie, my się na nie mobilizujemy. To naprawdę dobra drużyna, może mamy na nich patent.

Goście wygrali zasłużenie

– mówił po spotkaniu kapitan ROW-u Marcin Wodecki:

Graliśmy dzisiaj w otwarte karty. Organizacyjnie wszystko dobrze funkcjonowało. Straciliśmy po indywidualnych błędach. Nic na to nie poradzimy. Zdarza się. Przegraliśmy, byliśmy drużyną słabszą.

Ze zwycięstwa cieszył się trener Pniówka, Grzegorz Łukasik, jego zespół wygrał drugi mecz z rzędu:

Chyba na to zwycięstwo zasłużyliśmy, bo stworzyliśmy kilka fajnych sytuacji bramkowych, cztery udało się skończyć. Dziękuję chłopakom, bo pokazali kawał dobrej piłki. Myślę, że to zwycięstwo im się należało. Zrealizowaliśmy na boisku to, co sobie założyliśmy przed meczem. Szkoda tej straconej bramki. (…) Myślę, że zdominowaliśmy przeciwnika swoją grą. (…)

Mimo porażki swój zespół chwalił trener ROW-u, Roland Buchała:

Trzeba brać pod uwagę realia, w jakich są budowane dwa zespoły, Pniówek ma kadrę stworzoną z zawodników doświadczonych i bardzo dobrze ten klub jest budowany. Nas też przed sezonem było stać na siedmiu zawodników doświadczonych, a reszta drużyny opiera się na zawodnikach z grup młodzieżowych. (…) Dzisiaj zaliczamy cztery debiuty. Mimo, że wynik jest jaki jest, tu się nie ma co nastawiać, że my w każdym meczu będziemy drużyną wiodącą. Mamy najmłodszy skład na poziomie trzeciej ligi.

Dzięki wygranej Pniówek awansował na 9. miejsce w tabeli grupy III ligi, ROW jest na 15. miejscu. W najbliższą sobotę (19.09.) rybniczanie zagrają na wyjeździe z LKS-em Goczałkowice, a zespół z Pawłowic podejmował będzie Stal Brzeg.