Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Deszczowa pętla Rajdu Sardynii, Kajetanowicz i Szczepaniak awansowali

Facebook Twitter

Zgodnie z przewidywaniami podczas popołudniowej pętli Rajdu Sardynii pojawiły się opady deszczu, rozmaczając szutrowe drogi, które miejscami zamieniały się w błotną przeprawę. Załogi WRC2 przejechały w pełni jedynie siódmy odcinek specjalny, poprzednie dwa zostały przerwane. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak skorzystali na pechu rywali, awansując na szóste miejsce w swojej kategorii.

rajd
fot. kajto.pl

Trwa rajd trasami Sardynii

Piąty odcinek specjalny, czyli drugi przejazd próby Tantariles 20Ris, został przerwany z przyczyn bezpieczeństwa. Załogi kategorii WRC2, w tym reprezentanci ORLEN Rally Team, pokonali go jako wolny przejazd. Kolejny oes został przerwany po wypadku duetu Greensmith/Andersson, którzy poprosili o pomoc medyczną. W trybie sportowym pokonana została tylko najdłuższa w rajdzie próba Monte Lerno – Sa Conchedda, po przejechaniu której Kajetanowicz i Szczepaniak awansowali na szóstą pozycję.

Kończymy pierwszy dzień Rajdu Sardynii. Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo wymagający dzień i faktycznie tak było. To szutrowy rajd, więc teoretycznie powinno być w miarę stabilnie, natomiast było dużo zmiennej przyczepności, bardzo dużo zasadzek. To mój pierwszy start tym samochodem, nie czułem się jeszcze zbyt pewnie, zwłaszcza kiedy jechaliśmy w tak wielkim błocie. Był to też dla mnie swojego rodzaju test, bo w takich warunkach jeszcze go nie sprawdzałem. Wciąż szukamy optymalnych ustawień, ale jesteśmy dobrze nastawieni na jutrzejszą walkę. Konkurencja jest bardzo mocna, blisko 40 załóg, a my po pierwszym dniu rywalizacji jesteśmy na szóstym miejscu. Myślę, że to dobre rozpoczęcie tego rajdu

– komentował Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Na sobotni etap organizator zaplanował osiem odcinków specjalnych. Będą to cztery dwukrotnie pokonywane próby: OS 8/12 Coiluna – Loelle (16,28 km), OS 9/13 Su Filigosu (19,57 km), OS 10/14 Erula – Tula (21,92 km) oraz OS 11/15 Tempio Pausania (9,04 km).

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

Rajd Sardynii 2023, klasyfikacja WRC2 po OS 7:
1. Pajari/Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) 1:35:37,3 s
2. Fourmaux/Coria (Ford Fiesta Rally2) +6,3 s
3. Mikkelsen/Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2) +15,9 s
4. Marczyk/Gospodarczyk (Škoda Fabia RS Rally2) +1:04,7 s
5. Rossel/Dunand (Citroën C3 Rally2) +1:13,2 s
6. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) +1:33,6 s
7. Suninen/Markkula (Hyundai i20 N Rally2) +2:03,6 s
8. Virves/Magalhães (Ford Fiesta Rally2) +2:03,7 s
9. Cais/Těšínský (Škoda Fabia RS Rally2) +2:16,9 s
10. Munster/Louka (Ford Fiesta Rally2) +3:00,2 s

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj