Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Diwa z Odessy w repertuarze Anny German

Facebook Twitter

Zaproszenie na taki koncert z pewnością ucieszy nie jedną z Mam. W dniu ich święta w Teatrze Ziemi Rybnickiej koncert Vladyslavy Vdovychenko. Artystka podkładała głos śpiewającej Joannie Moro w filmie „Anna German”, który był emitowany w polskiej telewizji.

Koncert w Teatrze Ziemi Rybnickiej we wtorek (26.05.) o 18.00.

W programie najpiękniejsze piosenki Anny German.

Vladyslava Vdovychenko (Władysława Wdowiczenko) mieszka i pracuje w Odessie.
Ukończyła tamtejsze Konserwatorium, jest także solistką odesskiej Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej i rosyjskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany koncert upamiętniający jej twórczość, który cieszy się ogromną popularnością za naszą wschodnią granicą.

Władysława Wdowiczenko urodziła się i wychowała na Ukrainie. Historia, która związała ją niewidzialną nicią z Anną German jest naprawdę wyjątkowa. Rodzice Władysławy, którzy są muzykami, kilka tygodni przed pojawieniem się na świecie małej Włady, przypadkowo w jednym z hoteli spotkali Annę German, która odbywała akurat trasę koncertową w ZSRR. German, kiedy zobaczyła kobietę w ciąży miała przepowiedzieć, że na świat przyjdzie dziewczynka, a rodzice będą z niej w przyszłości bardzo dumni. Tak też się stało, przy czym Anna nie wiedziała, że dziś dumna jest z niej cała Ukraina.

Władysława Wdowiczenko urodziła się 22 września w dniu św. Anny. Po raz pierwszy jej talent został odkryty w wieku 9 lat (niespełna miesiąc po śmierci Anny German). To wtedy dostrzeżono jej wyjątkowy głos – głos dojrzałej kobiety, którego barwa do złudzenia przypominała głos Anny German. Jej praca nad warsztatem wokalnym początkowo w szkole muzycznej, później w odeskim konserwatorium sprawiła, że Vladyslava Vdovychenko uznawana jest na Ukrainie za sobowtóra Anny German, choć jej podobieństwo jest jedynie wokalne, a nie wizualne. Regularnie występuje wywołując wiele emocji, przywołując w niezapomnianych utworach lata młodości, ale i tragicznej historii Anny German. Do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie ponad 100 koncertów upamiętniających twórczość niezapomnianej polskiej artystki, występując na terenie całej Ukrainy oraz Mołdawii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj