Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

DK Niedobczyce zaprasza do Afryki i Ameryki Południowej

Facebook Twitter

Mateusz Andrusiak opowie w piątek (22.02.) o tym, jak dysponując niewielkim budżetem i odrobiną szczęścia przejechać Afrkę, Amerykę Południową i za skrzynkę piwa przepłynąć cztery razy Atlantyk. Spotkanie z rybnickim podróżnikiem odbędzie się w Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach o godz. 18.00. Wstęp 15 zł.

Podróż, o której będzie opowiadał Mateusz pozwoliła mu osiągnąć niesamowite cele, wśród których znalazły się m.in. przejechanie Afryki z północy na południe, bez wcześniejszego przygotowania i planowania  (autostop), przepłyniecie Atlantyku (jachtostop), dopłyniecie na Karaiby (jachtostop), dopłyniecie do Ameryki Południowej z 300 $ w kieszeni (które umożliwiły mu pobyt na tym kontynencie przez kolejny rok), wyprawy autostopowe po Wenezueli, Columbii, Ekwadorze i Peru czy pobyt  na Curacao bez pieniędzy przez dwa miesiące.

Kiedy przekraczałem granice Kamerunu z Kongiem Brazzaville (omijając Gabon) napotkałem na pracowników wielkiego tartaku i zamieszkałem w nim na kilka dni. Wybrałem się wtedy na polowanie z Pigmejami! (…) W Namibii zaprzyjaźniłem się ze staruszka która mieszkała w obserwatorium, po dwóch tygodniach okazało się że wyjeżdża i poprosiła mnie abym zaopiekował się jej posiadłością i tak zamieszkałem w obserwatorium astronomicznym. Każdej nocy godzinami obserwowałem gwiazdy i galaktyki. (…) W Afryce spędziłem szesnaście miesięcy i podczas całego pobytu pięciokrotnie płaciłem za rozbicie namiotu i raz skorzystałem z pokoju hotelowego do którego wspaniałomyślnie podwiozła mnie marokańska policja (…) – wspomina Andrusiak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2020