Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

DK 78 – dwa karambole w ciągu jednego dnia

Facebook Twitter

Kierowcy uważajcie na DK-78 w Gliwicach, w pobliżu granicy z Knurowem. Trwają tam roboty drogowe!

Fot. FB/OSP Knurów

Tylko wczoraj (18.05.), w odstępie kilku godzin doszło do dwóch karamboli. W samochody prawidłowo zatrzymujące się na czasowo postawionej sygnalizacji świetlnej wjeżdżali, prawdopodobnie nawet nie hamując, inni uczestnicy ruchu. Dwie osoby trafiły na hospitalizację. Najpoważniej ucierpiał kierowca matiza – czeka go prawdopodobnie długi pobyt w szpitalu i rehabilitacja.

Do pierwszego zdarzenia w miejscu przewężenia związanego z robotami drogowymi i czasowo wprowadzoną sygnalizacją świetlną na DK 78 (pod wiaduktem kolejki wąskotorowej) doszło tuż przed godziną 15.30. Przed sygnalizatorem zatrzymało się kilka aut, których kierowcy oczekiwali na zielone światło. Niestety, kierująca fiatem punto czterdziestokilkulatka z powiatu gliwickiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją samochodu marki Dacia Dokker i uderzyła w jego tył, prawdopodobnie bez hamowania. Siła impetu przesunęła dacię, która wbiła się w opla.

Drugie zdarzenie w tym samym miejscu: ok. godz. 21.00 kierujący daewoo matizem 53-latek, jadąc w kierunku Rybnika, prawidłowo zatrzymał się za szeregiem aut oczekujących na czerwonym świetle, gdy w tył jego pojazdu uderzył, prawdopodobnie nie hamując (nie znaleziono śladów hamowania), samochód marki Kia, kierowany przez czterdziestoparoletniego mieszkańca powiatu gliwickiego. Matiz, siłą impetu, przemieścił się, uderzając w tył audi a4, a to z kolei – w renault megane. W wypadku bardzo poważnych obrażeń doznał kierowca matiza, został przetransportowany do szpitala w Rybniku.

Po drugim ze zdarzeń oficer dyżurny uznał, że mimo ustawionego przed zwężeniem tymczasowego oznakowania z ograniczeniami prędkości, dla bezpieczeństwa, w pobliżu utrudnienia postawiony zostanie patrol policji drogowej, ostrzegający o oczywistym przewężeniu i sygnalizacji świetlnej.

Policjanci przypominają jednak kierowcom: nie można jeździć na pamięć, a rutyna nie raz była przyczyną poważnych wypadków. Obowiązkiem każdego z nas jest nierozpraszanie swojej uwagi i baczne obserwowanie drogi „przed” i „za” pojazdem. Prowadząc samochód, odpowiadamy za życie i zdrowie ludzi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj