Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

DKF Ekran zaprasza w marcu aż na pięć seansów!

Facebook Twitter

Zacznij tydzień filmowo. Dyskusyjny Klub Filmowy Ekran w Rybniku zaprasza w każdy poniedziałek na interesujący seans. W marcu DKF pokaże aż pięć obrazów: "Życie Adeli: rozdział 1 i 2", "Mężczyzna prawie idealny", "Prywatny wszechświat", "Ci, którzy żyją i umierają", "U niej w domu".

W Radiu 90 w każdy poniedziałek rozdajemy Wam podwójne zaproszenia na seanse do DKF-u Ekran.

Oto repertuar na marzec:

Poniedziałek, 3.03., godz.19.00

„Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 „

prod. Francja.

„Złota Palma” w Cannes 2013 roku. Jury w uzasadnieniu werdyktu napisało: „absolutnemu arcydziełu filmowemu – śmiałej i pełnej pasji opowieści o miłości”. Film w absolutnie uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającą się na przestrzeni wielu lat.

„Życie Adeli: Rozdział 1 i 2″ zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje… Film przeznaczony dla widzów od 18 lat.

Poniedziałek, 10.03., godz. 19.00

„Mężczyzna prawie idealny”

prod. Norwegia

Film Martina Lunda w przezabawny sposób przedstawia długą drogę wiecznego Piotrusia Pana ku dojrzałości, mówiąc o tym, jak trudne dla niektórych osób jest zmierzenie się z perspektywą dorastania. Henrik Rafaelsen (Henrik) i Janne Heltberg (Tone) portretują swoich bohaterów w sposób jednocześnie śmieszny i wzruszający. Ta niekonwencjonalna komedia została doceniona na 47. MFF w Karlowych Warach w 2012 roku, zasłużenie zdobywając Kryształowy Glob dla najlepszego filmu.

Poniedziałek, 17.03., godz. 19.00

„Prywatny wszechświat”

prod. Czechy

Petr Kettner i Jana Pfefferova pobrali się w 1974 roku i zamieszkali razem z dwiema babciami w niewielkim jednopokojowym mieszkaniu w Pradze. Rok po ślubie na świat przyszedł ich pierwszy syn – Honza. To właśnie skłoniło Petra do rozpoczęcia dokumentacji ich rodzinnego życia i czasów, w których przyszło im funkcjonować. Robił to w formie pisanego i kręconego kamerą dziennika. Film Heleny Třeštíkovej wykorzystuje te nagrania, stając się tym samym próbą „uchwycenia” czasu zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i społeczno-politycznym. Ironicznym dopełnieniem okazują się klipy z muzyką Karela Gotta, które pozwalają od innej strony spojrzeć na wielobarwny i fascynujący portret społeczno-politycznych zmian czeskiego społeczeństwa.

Poniedziałek, 24.03., godz. 19.00

„Ci, którzy żyją i umierają”

prod. Polska/Austria/Niemcy 2012

25-letnia Sita (charyzmatyczna Anna Fischer) mieszka w Berlinie, studiuje, ma pracę w programie telewizyjnym, oczekuje wiele od życia. Sita świętuje 95. urodziny ukochanego dziadka, gdy w mieszkaniu ojca znajduje zdjęcie dziadka w mundurze SS. Wbrew woli ojca dziewczyna zaczyna badać historię rodziny. Owacyjnie przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu w San Sebastian film Barbary Albert podejmuje temat drugiego pokolenia sprawców Holocaustu. Młodych ludzi, którzy żyjąc w epoce dalekiej od wojennych czasów, nie mogą i nie chcą wyprzeć się historii swojego kraju. „Ci, którzy żyją i umierają” z wielką empatią i zrozumieniem przeprowadzają widza, wraz z główną bohaterką, przez ciernistą drogę oczyszczenia. Reżyserka nie bała się zadać żadnego z pytań, a to, że nie na każde znalazła odpowiedź, jest jej wielkim zwycięstwem, które na długo zapada w pamięć…

Poniedziałek, 31.03., godz. 19.00

„U niej w domu”

prod. Francja

Życie Germain’a (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. REWELACJA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALI!
Film nagrodzony na MFF w Toronto 2012 (Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w sekcji „Specjalne prezentacje”) oraz na MFF w San Sebastian 2012 (Złota Muszla za Najlepszy film i Nagroda Jury za Najlepszy scenariusz). Najnowsze dzieło François Ozona otrzymało również 6 nominacji do Cezara.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj