StartKultura Wiadomości dnia

DKF w Rybniku: „Filmy, o których się mówi”

Dziewczyny o wielkich sercach (Włochy) – Polska prapremiery
Pierwsza połowa lat 30-tych. W małym miasteczku położonym w środkowych Włoszech żyje rodzina chłopska Vigetti z trojgiem dzieci: małym Edo, Sultaną i Carlino. Carlino jest obiektem pożądania wielu dziewcząt. Rodzina Osti, to właściciele ziemscy, którzy mieszkają z dwoma córkami, gotowymi do zamążpójścia – Mary i Amabile. Ponieważ obie panny nie mogą znaleźć chętnego zalotnika, rodzice młodych postanawiają wyswatać Carlino z jedną z sióstr. I tak zaczynają się codzienne wizyty Carlino w domu rodziny Osti. Gdy nadchodzi dzień, w którym chłopak ma wybrać jedną z dziewcząt na swoją przyszłą żonę, w domu pojawia się niespodziewanie młodsza siostra – Francesca, która skończyła właśnie studia. (Filmweb)
Reżyser: Pupi Avati (po raz pierwszy w Polsce).
Występują: Micaela Ramazzotti (nagr.włoska),Cesare Cremonini, Andrea Roncato.

Nie ten człowiek (Polska)
Porównywana do „Rejsu” i „Sprzedawców” komedia absurdu z gwiazdorską obsadą (Adamczyk, Braciak, Frycz, Globisz, Muskała, Pszoniak, Preis, Sapryk, Żurek). Utrzymana w groteskowym tonie bezkompromisowa kpina z naszych czasów. Kalejdoskop zabawnych, choć poważnych postaci i sytuacji,  spointowanych swoistym mottem: „w życiu trzeba robić to, co się najbardziej lubi!”   Prawie trzydziestoletni Kuba decyduje się podjąć pierwszą pracę, zostaje dostawcą zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu i jak ważną rolę będzie miał tego dnia do spełniania. (Filmweb)
Reżyser: Paweł Wendorff.
Występują.: Adamczyk, Braciak, Frycz, Globisz, Pszoniak, Preis, Żurek i inni.

W kasie Teatru będzie można nabywać miesięczne karnety w cenie 59 zł i miejscówki na 2 filmy poniedziałkowe w cenie a 19 zł.

Zostaw komentarz